Trwa ładowanie...
d3dc00k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kryzys imigracyjny. Niemcy wzmacniają kontrole na granicy z Francją

Z powodu konieczności radzenia sobie z kryzysem migracyjnym niemiecka policja wzmocniła kontrole na części granicy z Francją, na wysokości regionu Alzacji i landu Badenii-Wirtembergii - poinformował w środę rzecznik lokalnej jednostki policji federalnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kryzys imigracyjny. Niemcy wzmacniają kontrole na granicy z Francją
d3dc00k

- Zwiększyliśmy intensywność naszych kontroli (...) przeprowadzamy wyrywkowe kontrole graniczne w różnych miejscach - powiedział rzecznik w rozmowie z AFP.

Europa kontroluje granice

Z powodu kolejnej fali migrantów z sąsiedniej Austrii niemieckie koleje zawiesiły na prośbę władz komunikację kolejową z i do Austrii do godz. 7 w poniedziałek. W niedzielę Niemcy przywróciły czasowo kontrole na swoich granicach państwowych, aby ograniczyć napływ imigrantów. Szef MSW Thomas de Maiziere poinformował w niedzielę, że działania władz będą początkowo koncentrować się na granicy z Austrią.

d3dc00k

Austriacka policja z kolei zamknęła w poniedziałek rano przejście graniczne z Węgrami na autostradzie A4 ze względu na napływ migrantów. Przywrócenie kontroli na granicach rozważa także Belgia.

Węgry praktycznie zamknęły we wtorek swą granicę z Serbią. O północy z poniedziałku na wtorek weszły w życie nowe przepisy, które przewidują m.in. do trzech lat więzienia dla osób nielegalnie przekraczających granicę oraz do pięciu, jeśli osoba ta jest uzbrojona lub niszczy ogrodzenie z drutu kolczastego, wzniesione na długości 175 km. Zwiększono również kary dla przemytników ludzi.

d3dc00k

Podziel się opinią

Share

d3dc00k

d3dc00k
Więcej tematów