Trwa ładowanie...
d3tx2lj

Kruk o abonamencie RTV: obowiązkiem obywateli jest płacenie danin publicznych

Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola i jaki cel chce osiągnąć. Prezes TVP Jacek Kurski w kwestii organizacji festiwalu jest niewinny - oceniła przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu Elżbieta Kruk. Posłanka PiS stwierdziła też, że "do obowiązku obywateli należy płacenie podatków i danin publicznych", w tym abonamentu RTV.
Share
Kruk o abonamencie RTV: obowiązkiem obywateli jest płacenie danin publicznych
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3tx2lj

"Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola"

Elżbieta Kruk była pytana w piątek w RMF FM o kwestię organizacji festiwalu polskiej piosenki w Opolu. - Nie podoba mi się, że nie będzie festiwalu w Opolu. Najpewniej najbardziej nie podoba się to opolanom, taksówkarzom, hotelarzom z Opola, restauratorom, ale cóż zrobić - powiedziała posłanka PiS. - Nie wiem, w jaką grę gra prezydent Opola i jaki cel chce osiągnąć, wypowiadając umowę - dodała.

Jej zdaniem w tej sytuacji prezes TVP Jacek Kurski jest niewinny. - W tej sytuacji cóż mógł zrobić prezes TVP, jeśli spotyka się z takim działaniem prezydenta Opola, zupełnie dla mnie niezrozumiałym, niewytłumaczalnym - oceniła Kruk.

Według niej w kwestii organizacji festiwalu w błąd wprowadza się także artystów. - To jest konsekwencja gry toczonej między innymi przez prezydenta Opola. Jeśli ktoś słyszy informacje, bierze je za prawdziwe, a takie nie są, to ja rozumiem pewne zachowania artystów - zaznaczyła.

d3tx2lj

Odbędzie się w innym mieście

W poniedziałek władze Opola poinformowały, że wypowiadają TVP umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej, który był planowany na 9 czerwca. Powodem - jak podano - jest niewywiązywanie się Telewizji Polskiej z zapisów umowy. W ostatnich dniach z udziału w imprezie zrezygnowało wielu czołowych artystów, w tym Maryla Rodowicz, która miała wystąpić tam z jubileuszowym koncertem.

W reakcji na tę decyzję TVP poinformowała, że pomimo rozwiązaniu umowy na organizację festiwalu odbędzie się on w zbliżonym terminie. Kurski zapowiedział, że 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w innym mieście, a telewizja wystąpi z pozwem o wielomilionowe odszkodowanie od Opola.

"Do obowiązku obywateli należy płacenie podatków i danin publicznych"

Tematem "Porannej rozmowy" w RMF FM był także abonament radiowo-telewizyjny.

- Konieczna jest reforma finansowania mediów publicznych. To wiedzą wszyscy od kilkunastu lat. Przede wszystkim powinno się doprowadzić do tego, żeby abonament był powszechny, równy i sprawiedliwy. A nie jest - mówiła Kruk. Stwierdziła, że "do obowiązku obywateli należy płacenie podatków i danin publicznych", w tym także abonamentu RTV.

Źródło: WP, RMF FM, PAP

d3tx2lj

Podziel się opinią

Share
d3tx2lj
d3tx2lj
Więcej tematów