KRRiT przekaże premierowi wykaz spraw, jakimi zajmował się Sellin
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przekaże premierowi wykaz spraw, którymi podczas pracy w KRRiT zajmował się Jarosław Sellin. O wykaz poprosiło Biuro Legislacyjne Rządu. Sprawa ma związek z zamiarem podjęcia przez Sellina pracy w TVP.
6 maja Sellin zwrócił się do premiera o zwolnienie z rocznego zakazu sprawowania funkcji kierowniczych i prowadzenia działalności gospodarczej (zgodnie z prawem zakaz taki dotyczy osób, które pełniły wysokie funkcje publiczne).
Zdaniem Sellina, taki zakaz jest słuszny w odniesieniu do mediów komercyjnych, ale przesadny, jeśli chodzi o media publiczne. KRRiT nie podejmuje żadnych decyzji o charakterze interesownym w stosunku do mediów publicznych; co rok się tylko ustala - i to kolegialnie - podział abonamentu i raz na trzy lata wybiera radę nadzorczą - powiedział.
Sellin wyjaśnił, że chciał sobie "otworzyć furtkę, ale niekoniecznie ją wykorzystać". Dodał, że ponieważ składając taką prośbę, trzeba sprecyzować, w jakim medium planuje się pracować, napisał, że chodzi o stanowisko doradcy zarządu TVP. Poinformowałem o tym prezesa TVP Jana Dworaka. Nie miał nic przeciwko, bym tak sformułował to pismo - powiedział Sellin.
Sellin twierdzi, że to był jego pomysł; wcześniej nie otrzymał żadnej propozycji pracy w TVP. Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do TVP, Sellina na doradcę zarządu rekomenduje wiceprezes Piotr Gaweł.
Sellin przestał pracować w KRRiT 6 maja - po zakończeniu 6- letniej kadencji i po tym, jak Sejm wybrał jego następcę.
Wcześniej o pozwolenie na pracę na kierowniczym stanowisku w mediach poprosił b. członek KRRiT Waldemar Dubaniowski, który startował w konkursie na prezesa TVP oraz Adam Halber, który chciał zasiadać w radzie nadzorczej Polskiego Radia. Obaj zgodę dostali.