KRRiT dzieli wpływy pozaabonamentowe
60% tegorocznych tzw. wpływów
pozaabonamentowych przypadnie publicznej telewizji, resztę - 40% - dostanie Polskie Radio - zdecydowała we wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
13.11.2001 | aktual.: 22.06.2002 14:29
KRRiT szacuje, że wpływy pozaabonamentowe - pochodzące m.in. z odsetek bankowych i odsetek od zaległości w płaceniu abonamentu - wyniosą w tym roku 3,5 do 5 mln zł.
Ze źródeł zbliżonych do Rady wiadomo, że za podziałem wpływów pozaabonamentowych w proporcji 60:40 głosowało pięcioro członków KRRiT - Danuta Waniek, Jan Sęk, Juliusz Braun, Lech Jaworski i Waldemar Dubaniowski. Aleksander Łuczak i Adam Halber wstrzymali się od głosu (Halber zgłaszał wcześniej propozycję podziału 50:50), natomiast Jarosław Sellin był przeciwny. Przed głosowaniem salę posiedzeń opuścił Włodzimierz Czarzasty.
Zdaniem Sellina, kwota, która była do podziału nie stanowi istotnych wpływów dla Telewizji Polskiej, która w 70% utrzymuje się z reklam, natomiast może okazać się ważna dla Polskiego Radia - którego 80% wpływów pochodzi z abonamentu. Sellin uważa ponadto, że radio lepiej niż telewizja wywiązuje się ze swojej misji publicznej.(ck)