Trwa ładowanie...
d2evkjt

Kropiwnicki: współpraca z Baucem była niemożliwa

Szef Rządowego Centrum Studiów Strategicznych powiedział w środę w Radiu Zet, że ministra Bauca trzeba było zdymisjonować, bo współpraca z nim była niemożliwa. Tymczasem szefowa doradców premiera Teresa Kamińska powiedziała w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że premier Jerzy Buzek odwołując ministra finansów nie podważył przedstawionych przez niego informacji o budżecie.

Share
d2evkjt

Nie jest możliwa współpraca, jeśli ministrowie o kolejnych projektach dowiadują się najpierw z radia i z telewizji, czasami z gazet, a potem dopiero otrzymują te dokumenty na stół - powiedział Kropiwnicki. Zakres tej dziury budżetowej jest dla wszystkich olbrzymim zaskoczeniem - stwierdził.

Myśmy na Radzie Ministrów pytali pana Bauca, co się tak naprawdę stało - z jakiego powodu mieliśmy w grudniu zeszłego roku tąpnięcie jeżeli chodzi o wpływy z podatków pośrednich, tąpnięcie które spowodowało że na koniec roku wiele jednostek zasilanych z budżetu dowiedziało się, że nie dostanie już ani grosza. Myśmy na to pytanie dostawali odpowiedzi - jak się okazuje - nieprawdziwe, wymijające lub przynajmniej niedokładne. Nie można proponować budżetu państwa na rok następny i mówić tak: "no, spadła nam ściągalność jakiegoś podatku przyjmujemy, że to tak dalej będzie". To prowadzi do anarchizowania państwa - stwierdził.

Na pytanie dziennikarza "czy Halina Wasilewska-Trenkner będzie lepszym ministrem finansów niż pan Bauc" Kropiwnicki odpowiedział: sądzę, że będzie lojalna, uczciwa i kompetentna w układaniu budżetu państwa.

Minister Kamińska stwierdziła natomiast, że Bauc powinien poinformować premiera o zagrożeniach dla budżetu w marcu albo w kwietniu, a nie w sierpniu.

d2evkjt

Kamińska powiedziała, że minister Bauc mógł albo nie wiedzieć o sytuacji finansów państwa albo wiedział, ale nie informował o niej rządu. Oba przypadki dyskwalifikują go jako ministra - stwierdziła Kamińska.

Gdyby Bauc wcześniej poinformował o grożącym deficycie, to byłby czas na podjęcie stosownych działań. Teraz jest zaś tylko miesiąc na złożenie projektu "najtrudniejszego budżetu" - stwierdziła minister. (mag)

d2evkjt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2evkjt
d2evkjt
Więcej tematów