Trwa ładowanie...
d2flaak
d2flaak

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie. "Feeria barw i niezwykłe spektakle"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2flaak

Zobaczcie też: Królewski Ogród Światła w Wilanowie [NASZE ZDJĘCIA]

- W weekend warszawski Wilanów zmieni się w miasto-światło - opowiada Wawalove.pl Diana Rzepniewska. - Przez trzy dni od 13 do 15 lutego będziemy podziwiać moc, jaką daje światło. W trakcie Festiwalu pojawi się wiele atrakcji takich jak 120-metrowa aleja stworzona z 600 parasoli, rozświetlenie Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, park rzeźb świetlnych, a także koncerty i występy choreograficzne - mówi.

d2flaak

Główną rolę w trakcie Festiwalu odegra światło. Ziluminowana będzie elewacja Pałacu i brama do niego prowadząca. Ulice Cendrowskiego i Stanisława Kostki Potockiego staną się sceną projektu "Uliczka Braci Philips". Będzie to olśniewająca 120-metrowa instalacja, złożona z 600 parasolek, podświetlonych 16 milionami kolorów, które będą umieszczone ponad głowami spacerowiczów.

W Strefie Muzycznej Festiwalu na Plaży Wilanów zachwycać będzie Park Rzeźb Świetlnych. Pojawią się tu motywy zwierzęce i coś dla zakochanych - czerwone serce. Na scenie ustawionej w pawilonie na Plaży wystąpią artyści, w tym popularna formacja taneczna PatmanCrew, która wykona żywiołowy taniec inspirowany światłem. Niezwykłym wydarzeniem, które po raz pierwszy zostanie pokazane wilanowskiej publiczności, będzie pokaz mody świetlnej inspirowanej architekturą, a także koncerty i występy choreograficzne przygotowane przez grupę studentów Politechniki Poznańskiej "Illumination". Festiwal to także show laserowe i niesamowity pokaz sztucznych ogni, dedykowany zakochanym.

Jak co roku centrum wydarzeń festiwalowych jest Muzeum Pałac w Wilanowie. Podświetlona zostanie elewacja pałacu, na której wyświetlane będą cieszące się dużą popularnością wśród widzów mappingi. Na przemian z mappingami podziwiać będzie można niezwykłe spektakle światło-dźwięk w Ogrodach Wyobraźni, a także spacerować w Labiryncie Światła. Odwiedzających pałac przywita złoty dziedziniec z królewską karocą.

W czasie trwania Festiwalu Światła bilety wstępu do pałacu zostały obniżone o połowę. Natomiast wszystkie pozostałe atrakcje są bezpłatne.

Więcej informacji i program: III Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

d2flaak

Podziel się opinią

Share

d2flaak

d2flaak
Więcej tematów