Trwa ładowanie...
d3xq0wp

Król Holandii od 21 lat jest drugim pilotem linii lotniczych. Pasażerowie nie mieli zielonego pojęcia

50-letni monarcha Wilhelm-Aleksander ma bardzo nietypową pasję. Dwa razy w miesiącu lata incognito jako drugi pilot pasażerskich linii lotniczych należących do KLM. I nie zamierza rezygnować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Król Willem-Alexander z królową Maksymą
Król Willem-Alexander z królową Maksymą (PAP, Fot: REMKO DE WAAL)
d3xq0wp

Wilhelm-Aleksander wstąpił na tron w 2013 roku po abdykacji swojej matki Beatrycze. Nawet wtedy nie zrezygnował jednak z pracy drugiego pilota.

Już wcześniej wiadomo było publicznie, że w celu przedłużenia licencji co jakiś czas siada za sterami samolotu. Nikt nie wiedział jednak, że regularnie lata samolotem pasażerskim, nawet kiedy został królem. - Uważam, że latanie jest po prostu fantastyczne - wyjaśnił.

50-letni król, który powiedział niegdyś, że gdyby nie urodził się w pałacu, to pilotowałby jumbo jeta, lata liniami KLM Cityhopper.

d3xq0wp

Wilhelm-Aleksander chce zdobyć uprawnienia drugiego pilota boeinga 737

Obsługują one połączenia z Amsterdamu do różnych miast Europy głównie z myślą o klientach biznesowych. Lata na dwusilnikowym odrzutowcu fokker 70. Chce zdobyć uprawnienia drugiego pilota boeinga 737.

W rozmowie z "De Telegraaf" Wilhelm-Aleksander powiedział, że kiedy zwraca się do pasażerów, by powitać ich w imieniu kapitana i załogi, nigdy nie podaje swojego imienia.

d3xq0wp

Podziel się opinią

Share

d3xq0wp

d3xq0wp
Więcej tematów