Trwa ładowanie...
d3fnnxn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kreml: prezydent Władimir Putin wybiera się na listopadowy szczyt G20

Prezydent Rosji Władimir Putin ma zamiar wziąć udział w szczycie grupy G20, który odbędzie się w listopadzie w Brisbane w Australii - poinformowała agencja Interfax powołując się na rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Mikhail Klimentyev/ RIA Novosti)
d3fnnxn

- Prezydent kontynuuje przygotowania do nadchodzącego szczytu G20 w Australii - powiedział Pieskow.

Na początku września władze Australii sygnalizowały możliwość cofnięcia zaproszenia dla Putina na szczyt ze względu na negatywną rolę, jaką Rosja odgrywa w konflikcie na UkrainieUkrainie. W katastrofie Boeinga zestrzelonego 17 lipca nad wschodnią Ukrainą prawdopodobnie przez prorosyjskich separatystów zginęło 38 Australijczyków.

W miniony weekend minister skarbu Australii Joe Hockey powiedział, że grupa G20 spodziewa się udziału Rosji w szczycie, którego gospodarzem będzie Australia.

d3fnnxn

Przemawiając na spotkaniu ministrów finansów i prezesów banków centralnych w Cairns, australijskim porcie nad Morzem Koralowym, minister Hockey oświadczył w sobotę, że wśród 20 członków G20 przeważyła opinia, iż należy pozostawić drzwi otwarte dla kontaktów z Rosją.

G20 jest nieformalną grupą bogatych państw. Należą do niej m.in. USA, Japonia, Chiny, Indie i Brazylia oraz największe gospodarki europejskie. Początkowo G20 skupiała ministrów finansów i szefów banków centralnych tych krajów. Od roku 2008 odbywają się też spotkania na szczycie.

d3fnnxn

Podziel się opinią

Share

d3fnnxn

d3fnnxn
Więcej tematów