Trwa ładowanie...

Krakusie - zbadaj się za darmo! W sobotę Krakowski Dzień Zdrowia

W sobotę, 27 września, krakowiacy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, konsultacji lekarskich i pielęgniarskich. Wszystko w ramach XII Krakowskiego Dnia Zdrowia.
Share
Krakusie - zbadaj się za darmo! W sobotę Krakowski Dzień Zdrowia
Źródło: WP.PL, Fot: Robert Kulig
d1c0fm9

27 września odbędzie się Biała Sobota, czyli dzień bezpłatnych badań dla mieszkańców miasta. W Krakowie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz porad specjalistów.

Tego dnia na Rynku Głównym w godzinach 10:00-16:00 pojawi się aż 16 punktów medycznych. Będzie można zaczerpnąć informacji na temat polityki zdrowotnej Krakowa, dowiedzieć się więcej o profilaktyce AIDS czy antynikotynowej.

Każdy uczestnik będzie mógł za darmo wykonać badanie EKG, zmierzyć sobie wysokość ciśnienia tętniczego, poziom cukru i cholesterolu we krwi, a także wagę ciała oraz BMI. Na miejscu będzie można korzystać z konsultacji kardiologicznych, dermatologicznych i fizjoterapeutów.

d1c0fm9

Podczas akcji dowiemy się więcej na temat diagnostyki wad postawy, diagnostyki stóp u dzieci oraz otrzymamy porady dotyczące schorzeń i dolegliwości kręgosłupa. Odbędą się także konsultacje i porady dermatologiczne oraz badania dermatoskopowe znamion. Przyszłe mamy będą mogły dowiedzieć się więcej na temat badań w kierunku HCV.

Dla krakowianek przygotowano porady kosmetyczno-zdrowotne oraz informacje na temat programów profilaktycznych w zakresie raka piersi oraz raka szyjki macicy. Palacze będą mogli zasięgnąć porady specjalisty od uzależnień tytoniowych. Na uczestników czekają pokazy ratownictwa medycznego.

Ponadto w akcji bierze udział 14 krakowskich przychodni. Szczegółowe informacje dotyczące badań na Rynku Głównym oraz badań w wybranych przychodniach są dostępne pod numerem telefonu Całodobowej Informacji Medycznej: 12 661-22-40.

Akcja jest organizowana przez Urząd Miasta Krakowa.

d1c0fm9

Podziel się opinią

Share
d1c0fm9
d1c0fm9
Więcej tematów