Trwa ładowanie...

Tramwaj wodny sposobem na korki w mieście?

• Krakowski tramwaj wodny daje szanse ominąć korki w mieście
• Sezon na wodny transport rusza 1 maja
• Tramwajem popłyniemy pomiędzy Kazimierzem a Salwatorem

Tramwaj wodny sposobem na korki w mieście?Źródło: Materiały prasowe, fot: ZIS
dh1t60j
dh1t60j

Czy tramwaj wodny przyczyni się do rozładowania korków w mieście? Jest szansa, że tak - przynajmniej w centrum.

W niedzielę będzie można skorzystać z transportu na trasie Kazimierz-Wawel-Salwator, czyli w ścisłym, najbardziej zakorkowanym centrum miasta. Organizowane będą również turystyczne rejsy widokowe do Tyńca.

- Krakowski Tramwaj Wodny został uruchomiony w ramach projektu "Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie". Sezon KTW rozpoczyna się 1 maja i trwa do 30 września. Podczas niekorzystnych warunków żeglugowych i atmosferycznych rejsy mogą być czasowo zawieszane - mówią przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej.

W ubiegłych latach tramwaj nie cieszył się wielką popularnością, ale teraz - gdy miasto paraliżują korki - droga wodna może zyskać na popularności.

dh1t60j

Podobnie jak w ubiegłym roku, uruchomione zostaną trzy linie KTW -1" kursować będzie od wtorku do niedzieli na trasie Stopień Dąbie - Przystań KKW 1929, -2" w soboty, niedziele i święta (Kazimierz - Tyniec Klasztor) , a -3" w niedziele (Kazimierz - Most Wandy).

By skorzystać z KTW, wystarczy wejść na jeden z przystanków zlokalizowanych przy Wiśle. Na rozkładach jazdy są szczegółowe informacje na temat kurowania tramwajów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dh1t60j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh1t60j
Więcej tematów