Trwa ładowanie...
d93ty5d

Strategiczna autostrada

Wojewodowie małopolski i podkarpacki podpisali porozumienie w sprawie
szybkiego wybudowania autostrady A-4 między Tarnowem i Rzeszowem.
Autostrada do granicy państwa będzie jednak gotowa na całym
odcinku nie wcześniej niż w 2015 r. - pisze "Dziennik Polski".

d93ty5d
d93ty5d

W najbliższej perspektywie planowane jest wybudowanie pierwszego odcinka autostrady A-4: między Krakowem i Szarowem. Jeszcze w maju zostanie ogłoszony przetarg na wybudowanie odcinka do Szarowa. Budowa zostanie zakończona jednak nie wcześniej niż w 2008 r.

- Samo postępowanie przetargowe na realizację tego odcinka będzie trwało kilka miesięcy, a prace w terenie związane z wykonaniem autostrady ruszą pełną parą w przyszłym roku - mówi dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Zbigniew Kotlarek.

Jak ocenia dyrektor Kotlarek, do Tarnowa autostrada powinna więc dotrzeć nie wcześniej niż na przełomie 2009 i 2010 r. Jej budowa na trasie Tarnów - Rzeszów ma zostać zakończona w 2013, a do granicy z Ukrainą będziemy jeździli autostradą najprawdopodobniej w 2015 r.

Jak najszybsze wybudowanie autostrady A-4 w województwach małopolskim i podkarpackim ma znaczenie strategiczne dla całego kraju i powinniśmy prowadzić swego rodzaju rywalizację na przykład z naszymi sąsiadami z południa, kto wcześniej połączy autostradą wschodnią i zachodnią granicą, bo na tym zyskamy jako państwo w różnych dziedzinach i do tego staram się zawsze przekonywać parlamentarzystów- podkreślał wojewoda Witold Kochan.

W tym roku na prace związane z budową autostrady zarezerwowano 40 mln zł, ale zdaniem drogowców jest to kwota na ten rok wystarczająca.

d93ty5d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d93ty5d
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj