Trwa ładowanie...
dxgwpc8

Rozrasta się Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej

Istniejąca już od kilku lat Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej Kokotów-Brzegi cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów, dlatego też Gmina Wieliczka rozwija obecną strefę gospodarczą o strefę w Węgrzcach Wielkich.
Share
Rozrasta się Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej
Rozrasta się Wielicka Strefa Aktywności GospodarczejŹródło: UMiG Wieliczka
dxgwpc8

Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej Kokotów-Brzegi jest obecnie jedną z najnowocześniejszych stref tego typu w Polsce. Jej obszar cały czas wypełniają kolejne firmy lokując tutaj swoje centra logistyczne. Na dzień dzisiejszy w wielickiej strefie gospodarczej znajduje się już ponad 30 firm dzięki czemu 2 tysiące osób znalazło tutaj pracę – podkreślił burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

Obecnie budowana jest droga, która połączy istniejącą strefę w Kokotowie-Brzegach z nową strefą w Węgrzcach Wielkich. Szerokość budowanej drogi to 7 metrów – dwa pasy jezdni i trakt pieszo-rowerowy.

Gmina Wieliczka podpisała z Zarządem Województwa Małopolskiego umowę nr RPMP.03.01.01-12-0432/17-00-XVII/487/FE/17 o dofinansowanie projektu pn.: „Utworzenie i rozbudowa Stref Aktywności Gospodarczej (SAG) wraz z odpowiednią infrastrukturą w gminie Wieliczka” z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 3. Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.1 Strefy Aktywności Gospodarczej, Poddziałanie 3.1.1 Strefy Aktywności Gospodarczej – ZIT.

dxgwpc8

Dofinansowanie dla gminy Wieliczka to około 21 972 000 złotych i stanowi 84,66 % kosztów kwalifikowalnych. Inwestycja ta zakłada zagospodarowanie prawie 17 ha terenu w Węgrzcach Wielkich z podziałem na poszczególne strefy funkcjonalne i komunikacyjne poprzez budowę: sieci kanalizacji deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, przebudowę istniejących rowów melioracyjnych, budowę sieci elektrycznej, linii oświetlenia, sieci monitoringu, układu dróg wewnętrznych, ciągu pieszo-rowerowego. Istniejąca strefa w Brzegach-Kokotowie również uzyskała wsparcie ze środków unijnych w wysokości 12 398 160,45 zł.

Źródło: Wieliczka City - portal miasta Wieliczka

Zobacz także: Budżet UE. Janusz Kowalski: mogliśmy być wielkim mocarstwem europejskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxgwpc8

Podziel się opinią

Share
dxgwpc8
dxgwpc8
Więcej tematów