Trwa ładowanie...

Pogoda. Gwałtowna ulewa w Krakowie. Paraliż komunikacyjny na ulicach, połamane drzewa

We wtorek w całym kraju pogoda jest wyjątkowo niebezpieczna. Front burzowy przechodzi z północy - dotarł już do Poznania i Torunia. Wczesnym wieczorem burza zawitała do Krakowa - strażacy wyjechali do ponad 100 interwencji. W wielu częściach miasta woda spowodowała paraliż komunikacyjny.

Share
Kraków. Do miasta dotarł front burzowy
Kraków. Do miasta dotarł front burzowyŹródło: East News, Fot: Beata Zawrzel
d3hvhzv

Burza dotarła do Krakowa po godzinie 19. W stolicy Małopolski intensywnie pada deszcz, co chwilę na niebie widoczne są błyskawice. W trakcie burz mogą wystąpić porywy wiatru do 100 km/h.

"Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Z kolei do czwartku, do godz. 18 obowiązuje ostrzeżenie o upałach. Temperatura maksymalna może wynieść 32˚C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 90 proc" - czytamy w serwisie miejskim.

d3hvhzv

Na ulicy Grota Roweckiego brak jest napięcia w sieci trakcyjnej, tym samym nie ma możliwości dojazdu do Czerwonych Maków - przekazuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Ulewa nad Poznaniem. Mieszkańcy pokazują filmy

Kraków. Problemy komunikacyjne po przejściu burzy

Oprócz tego zalane zostało także rondo Mogilskie. MPK poinformował o zalanym przejeździe pod wiaduktem na ul. Prądnickiej. Autobusy kierowane są przez ul. Wrocławską.

Na al. 3 Maja (brak dojazdu do Cichego Kącika), ul. Kocmyrzowskiej i przy wyjeździe z pętli Wzgórza Krzesławickie drzewa spadły na sieć trakcyjną. Z kolei na Ujastku Mogliskim i Kopcu Wandy brak jest napięcia w sieci. Tramwaje nie dojeżdżają też do os. Piastów. Zalane torowiska uniemożliwiają przejazd tramwajom na: pętli Nowy Bieżanów (tramwaje zawracają na pętli Prokocim), al. Jana Pawła II przy ul. M. Dąbrowskiej, al. Solidarności przy ul. Struga. Brak przejazdu dla autobusów ul. Łowinskiego - zalany jest wiadukt.

d3hvhzv

Straż pożarna interweniowała ponad 100 razy. - Nasze interwencja na razie dotyczą głównie połamanych drzew lub lokalnych podtopień. Np. na osiedlu Piastów, w jednym z marketów, zaczął przeciekać dach. Na szczęście jak na razie nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany w skutek burzy, która przeszła przez Kraków - poinformował "Dziennik Polski" Bartłomiej Rosiek, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.

Pogoda. Oberwanie chmury w Poznaniu

Wcześniej burza wyrządziła szkody m.in. w Poznaniu. Po przejściu nawałnicy w stolicy Wielkopolski doszło do podtopień w pięciu szpitalach, galeriach handlowych, a także na lotnisku Poznań-Ławica.

Z kolei w Toruniu zalany został parking w Atrium Copernicus. Klienci po zakupach nie mogli dostać się do aut. Świadkowie relacjonowali, że ulewa ok. godz. 13 była bardzo gwałtowna, że parking podziemny został zalany dosłownie w ciągu kilku minut.

W twoim regionie wystąpiła już burza lub intensywne opady deszczu? Zachęcamy do wysyłania zdjęć i wideo na adres: dziejesie.wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hvhzv

Podziel się opinią

Share
d3hvhzv
d3hvhzv
Więcej tematów