Trwa ładowanie...

Pierwszy taki park w Krakowie. Pasjonaci sportów miejskich mają swoją "mekkę"

Dzięki rozdzieleniu pieniędzy z budżetu obywatelskiego, w Krakowie powstał pierwszy, profesjonalny i bezpłatny park do street workoutu, czyli ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Pierwszy taki park w Krakowie. Pasjonaci sportów miejskich mają swoją "mekkę"Źródło: Park Lotników Polskich
d3li2fm
d3li2fm

Do dyspozycji mieszkańców jest kilkanaście urządzeń służących do gimnastyki i wzmacniania ciała. Ale co najważniejsze, profesjonalny sprzęt umożliwia organizację zawodów na szczeblu ponadlokalnym.

- Bardzo nam zależało, żeby w Krakowie powstał taki park. Na pierwszy rzut oka wygląda to na kilka zespawanych ze sobą rurek, ale dla setek krakowian to najlepsze miejsce do treningów. Dużo lepsze, niż siłownia - mówi Marcin, jeden z trenujących streetworkout. Plac do treningów powstał w Parku Lotników Polskich, tuż obok Tauron Areny. Na wszystkich zainteresowanych czekają: drążki, poręcze i drabinki umieszczone na różnych wysokościach. A z całej infrastruktury można korzystać bezpłatnie.

- To idealne miejsce do treningu uzupełniającego. Głównie przydaje się w sztukach walk, lekkoatletyce czy sportach siłowych - wymienia Marcin.

Miejsce otwarte jest całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3li2fm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3li2fm
Więcej tematów