Trwa ładowanie...

Kraków. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała umowę "Tygodnikowi Powszechnemu"

Biura w kamienicy przy ul. Wiślnej 12 przez równe 76 lat służyły redakcji "Tygodnika Powszechnego". W poniedziałek Archidiecezja Krakowska poinformowała władze tygodnika o wypowiedzeniu umowy na najem tych powierzchni, skutkiem czego redakcja musi znaleźć sobie nową siedzibę.
Share
Karków. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała umowę "Tygodnikowi Powszechnemu"
Karków. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała umowę "Tygodnikowi Powszechnemu"Źródło: GETTY, Fot: NurPhoto
d3xdln6

O decyzji Archidiecezji Krakowskiej "Tygodnik Powszechny" poinformował w krótkiej informacji na swoich stronach internetowych. "Za kilka miesięcy pożegnamy się, po równych 76 latach, z naszą historyczną siedzibą i znajdziemy się w nowych przestrzeniach – na kolejne długie lata" - czytamy w komunikacie redakcji.

Choć zarówno pracownicy "TP", jak i czytelnicy przywiązali się do adresu Wiślna 12, to mimo sentymentu, przedstawiciele tygodnika widzą w zmianie spory potencjał. "Przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i Fundacji Tygodnika Powszechnego z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca z pewnością stworzy lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a przy tym, zapewne, pozwoli nam także zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu" - ocenił prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś.

Redakcja "TP" zapewniła, że niebawem podzieli się ze swoimi czytelnikami adresem nowej krakowskiej siedziby.

d3xdln6

Prof. Andrzej Horban: wolałbym zaszczepić w pierwszej kolejności osoby po 80. roku życia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xdln6

Podziel się opinią

Share
d3xdln6
d3xdln6
Więcej tematów