Trwa ładowanie...

Gigantyczne zapadlisko tuż przy obwodnicy. Droga zamknięta

We wtorek po południu odkryto zapadlisko w rejonie nowo wybudowanej obwodnicy Bolesławia. Droga została zamknięta do odwołania. Dziura ma 8 metrów szerokości i 5 metrów głębokości.

Kolejne zapadlisko w Małopolsce. Obwodnica Bolesławia zamkniętaKolejne zapadlisko w Małopolsce. Obwodnica Bolesławia zamkniętaŹródło: Urząd Gminy Bolesław
d3g1qof
d3g1qof

Zapadlisko, które pojawiło się we wtorek po południu znajduje się zaledwie kilkanaście metrów od nowo wybudowanej obwodnicy Bolesławia. Nic dziwnego, że natychmiast zamknięto tę drogę.

"Zarząd Drogowy w Olkuszu podjął decyzję o czasowym wyłączeniu obwodnicy z ruchu w celu wykonania badań diagnostycznych przez ZGH "Bolesław". Przy sprzyjającej pogodzie badania, zlecone specjalistycznej firmie, rozpoczną się 15 lutego 2023 roku" - zakomunikowały we wtorek władze gminy.

Nie wiadomo, kiedy droga zostanie ponownie otwarta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gawkowski ostro o Szydło. Straszy więzieniem

Kilkanaście zapadlisk na terenie Nadleśnictwa Olkusz

Nie jest to pierwsze zapadlisko w tym rejonie. Wcześniej pojawiały się one w okolicznych lasach. W październiku 2022 roku Nadleśnictwo Olkusz wprowadziło czasowy zakaz wstępu na obszary leśne zagrożone tymi zjawiskami.

Zapadliska na tym terenie związane są - tak jak w Trzebini - ze szkodami górniczymi. Na terenie tym, do 2020 roku działała kopalnia rud cynkowo-ołowiowych "Olkusz-Pomorzany", należąca do Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław" w Bukownie.

d3g1qof

Źródło: radiozet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3g1qof
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g1qof
Więcej tematów