Trwa ładowanie...

Gdzie w Krakowie złożyć wniosek o 500 zł na dziecko?

• Ruszają przygotowania do programu "Rodzina 500 plus"
• W Krakowie powstanie kilkanaście lokalizacji, gdzie rodziny będą mogły składać wnioski
• "Mobilni urzędnicy" będą jeździć po szkołach i zbierać wnioski od rodziców

Gdzie w Krakowie złożyć wniosek o 500 zł na dziecko?Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d31sa3v
d31sa3v

Zgodnie z przyjętą ustawą, od 1 kwietnia rusza program "Rodzina 500 plus", co oznacza, że samorządy muszą przygotować się do zwiększonej liczby petentów. Tylko w Krakowie uprawnionych jest 38 tys. rodzin, czyli prawie 50 tys. dzieci.

Jak podali urzędnicy, tylko w 2016 roku trzeba będzie przeznaczyć prawie 225 mln złotych na dofinansowanie rodziny, które kwalifikują się do rządowego programu.

Ale w jaki sposób się ubiegać o pieniądze w Krakowie? Sprawdzamy.

- Urząd Miasta Krakowa planuje od 1 kwietnia 2016 r. rozpocząć przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w sześciu lokalizacjach: ul. Stachowicza 18, os. Zgody 2, ul. Wielicka 28a, ul. Powstania Warszawskiego 10, pl. Wszystkich Świętych 3-4, i CH "Bonarka" ul. Kamieńskiego 11, I piętro lokal G 26 - przekazuje biuro prasowe UMK. Od 21 marca pracownicy będą udzielać w tych lokalizacjach szczegółowych informacji.

d31sa3v

Dla ułatwienia całej procedury, miasto chce wydelegować dodatkowe punkty w filiach MOPS (os. Na Kozłówce 27, ul. Praska 52, ul. Józefińska 14, ul. Słowackiego 46, ul. Radzikowskiego 37, os. Szkolne 34.)

Okazuje się, że to nie wszystko, Kraków chce przygotować "mobilnych urzędników", którzy będą odwiedzali wybrane lokalizacje i na miejscu zbierali wnioski o przyznanie dotacji. Harmonogram jeszcze nie jest znany, ale będzie dostępny na stronach Magicznego Krakowa.

Przypomnijmy, zgodnie z rządowym projektem, rodziny co miesiąc dostaną po 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Te, których dochody na osobę nie przekraczają 800 zł (1200 zł w przypadku niepełnosprawnego dziecka), dostaną pieniądze również na pierwsze dziecko.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d31sa3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31sa3v
Więcej tematów