Trwa ładowanie...

Błonia o specjalnym przeznaczeniu? Są nowe zasady organizowania imprez w Krakowie

• Będzie nowy spis imprez, jakie mogą się odbywać na krakowskich Błoniach
• To kolejne miejsce, gdzie został stworzony katalog imprez
• Błonia będą miały charakter rozrywkowo-sportowy

Błonia o specjalnym przeznaczeniu? Są nowe zasady organizowania imprez w KrakowieŹródło: Wikipedia
d22c337
d22c337

Po placach miejskich, przyszedł czas na największą w Europie łąkę w centrum miasta. Jacek Majchrowski podpisał zarządzenie w sprawie wykazu stałych imprez na terenie Błoń Krakowskich.

- Opracowanie uporządkowanego wykazu stałych imprez na Błoniach Krakowskich ma na celu podniesienie ich rangi. Ze względu na dużą różnorodność wydarzeń na tym terenie lista umożliwi również zaplanowanie w skali całego roku kalendarzowego rezerwacji terenu w celu jego bezkolizyjnego udostępniania wszystkim organizatorom - wyjaśnia Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych.

W wykazie znajduje się 12 przedsięwzięć - Półmaraton Marzanny, Cracovia Maraton czy Krakowski Bieg Niepodległości. Przewidziano też organizację Krakowskiego Festiwalu Recyklingu, Festiwalu Nauki czy Międzynarodowych Dni Kultury Romskiej. - Trzeba jednak pamiętać, że wpisanie wydarzenia do wykazu stałych imprez odbywających się na Błoniach Krakowskich nie zwalnia Organizatora od konieczności zawarcia stosownej umowy z Gminą Miejską Kraków - wyjaśnia dyrektor Popiołek.

d22c337

W tym roku Błonia Krakowskie będą też miejscem wydarzeń związanych z odbywającymi się w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży.

Przyjęcie wykazu cyklicznych imprez na Błoniach to element porządkowania polityki Miasta w zakresie udostępniania przestrzeni miejskich na organizację wydarzeń plenerowych. Przypomnijmy, że obecnie przygotowywane są listy stałych wydarzeń, które będą się odbywać na Rynku Głównym i innych miejskich placach.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d22c337
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22c337
Więcej tematów