Trwa ładowanie...

Kradzieże na cmentarzach. Koniec nielegalnego biznesu w Brzesku

Płyty nagrobkowe i elementy wykończeniowe - to łupy złodziei, którzy działali w kilku powiatach w Polsce. Mają być sprawcami nawet kilkudziesięciu kradzieży. To, co nielegalnie przywłaszczali, sprzedawali. Zniszczone przedmioty i te, na których było widać ślady użytkowania, czyścili i obrabiali, by można było je ponownie wykorzystać. Teraz trafili w ręce policji.

Kradzieże na cmentarzach. Koniec nielegalnego biznesu w BrzeskuŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Albert Górniak
d1wcswe
d1wcswe

Policja zatrzymała trzech mężczyzn. Mają oni odpowiadać za kilkadziesiąt kradzieży na cmentarzach w powiecie brzeskim, tarnowskim i nowosądeckim. Niewykluczone jednak, że działali też w innych.

Grabieży mieli dokonywać w ciągu dnia, nie wzbudzając przy tym podejrzeń. Zachowywali się bowiem tak, jakby byli pracownikami wykonującymi prace kamieniarskie - mieli ze sobą narzędzia i głośno dyskutowali o przeróbkach.

Wśród zatrzymanych są 30-, 42- i 45- latek z powiatu tarnowskiego. Najmłodszy z nich ma być inicjatorem kradzieży. Wiadomo, że od kilku lat zajmował się kamieniarstwem i wykonywaniem nagrobków. Jak informuje policja, przychody z legalnej pracy jednak mu nie wystarczały i zdecydował się na nieuczciwy, szybki zarobek. Skradzione przedmioty odsprzedawał swoim klientom.

Zobacz też: Mógł zniszczyć aż 100 nagrobków

Śledztwo

Policjanci wpadli na trop sprawców, kiedy zainteresowali się elementami zamontowanymi na jednym z grobowców w Porąbce Uszewskiej.

Trzech mężczyzn usłyszało już zarzuty kradzieży i ograbienia miejsc spoczynku zmarłych. Co więcej, zastosowano wobec nich też dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Jak informują śledczy, na tym nie koniec sprawy. Policjanci sprawdzają, czy zatrzymani mają związek z innymi kradzieżami na cmentarzach.

Źródło: policja.pl/WP

d1wcswe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wcswe
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj