Trwa ładowanie...
dhh4cd4
IAR

Kradzież dwóch samolotów w Rosji. Sprawcy odlecieli w nieznanym kierunku

Chwile grozy przeżyli w niedzielę mieszkańcy Moskwy. Jeden z rosyjskich portali poinformował, że skradziony w obwodzie tiumeńskim samolot leci w kierunku stolicy. Na szczęście alarm okazał się przedwczesny. Poszukiwaniami zaginionej maszyny zajął się Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Jak-52
Samolot Jak-52 (AFP, Fot: Jorge Guerrero)
dhh4cd4

Jak wyjaśnia agencja Interfax, 17 czerwca na lotnisku w miasteczku Iszim wylądował samolot sportowy Cessna. Osoby znajdujące się na pokładzie, z nieustalonych na razie powodów, zostały zatrzymane. W niedzielę po północy udało im się zbiec, dostać na lotnisko i uprowadzić dwa samoloty: Cessnę i Jaka-52.

Po dwóch godzinach lotu jak lądował awaryjnie, po czym jego załoga przesiadła się do Cessny, odlatując w nieznanym kierunku. Lot odbywał się na tak małej wysokości, że nie udało się namierzyć maszyny.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Jak ustaliła agencja Ria Novosti, uprowadzone samoloty już wcześniej zostały wyłączone z eksploatacji, a ich piloci nie mają uprawnień.

dhh4cd4

Podziel się opinią

Share

dhh4cd4

dhh4cd4
Więcej tematów