Trwa ładowanie...
d2g7xg8

KPEiR samodzielnie w wyborach samorządowych

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów zamierza samodzielnie wystartować w jesiennych wyborach samorządowych. W Warszawie w sobotę obraduje V Zjazd ugrupowania.
Share
d2g7xg8

Przewodniczący partii - Tomasz Mamiński - stwierdził, że dotychczasowe koalicje i przymierza nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Przed wyborami parlamentarnymi w 2001 Krajowa Partia Emerytów i Rencistów podpisała porozumienie wyborcze z koalicją SLD-UP.

Na listach wyborczych koalicji pojawiło się 20 kandydatów partii. Do sejmu dostał się tylko Mamiński.

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów z satysfakcją przyjęła informację rządu o planowanej na przyszły rok zmianie naliczania waloryzacji rent i emerytur z modelu cenowo-kosztowego na płacowy.

d2g7xg8

Nasz głos został w końcu dosłyszany - powiedział Mamiński. Jego zdaniem, emerytury i renty powinny rosnąć równolegle wraz ze wzrostem płac.

Kolejnym krokiem powinno być, zdaniem delegatów Zjazdu, odejście przez państwo od pobierania podatków od rent i emerytur. Haniebne jest żądanie płacenia podatków od tak niskich świadczeń - powiedział Mamiński.

Podczas Zjazdu delegaci wybiorą nowe władze partii. Jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego jest dotychczasowy szef.

Krajowa Partia Emerytów i Rencistów powstała w czerwcu 1994 roku ze zjednoczenia czterech małych ugrupowań. Aktywną działalność rozwinęła przed wyborami parlamentarnymi w 1997 roku. (and)

d2g7xg8

Podziel się opinią

Share
d2g7xg8
d2g7xg8
Więcej tematów