Trwa ładowanie...
ycipk-32s9r6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korporacja Rostech: przechwyciliśmy amerykańskiego drona nad Krymem

Nad Krymem przechwycono amerykański bezzałogowy samolot bojowo-zwiadowczy - poinformowała w piątek na swej stronie internetowej rosyjska korporacja państwowa Rostech (d. Rostechnologii). Nie podano daty przechwycenia amerykańskiego drona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykański dron wojskowy
Amerykański dron wojskowy (AFP, Fot: Joel Saget)
ycipk-32s9r6

"Dron MQ-5B, jeśli sądzić po oznaczeniu identyfikacyjnym, należał do 66. brygady zwiadowczej bazującej w Bawarii" - napisano na stronie internetowej korporacji.

Według tego źródła na początku marca amerykańska brygada została przerzucona do ukraińskiego Kirowogradu, skąd drony dokonują zwiadowczych lotów w stronę Krymu i rosyjskich obwodów przygranicznych.

Rosyjska korporacja utrzymuje, że przy pomocy kompleksu Awtobaza (do walki radioelektronicznej) udało się przerwać łączność bezzałogowca z jego amerykańskimi operatorami.

ycipk-32s9r6

Aparat lądował awaryjnie i, jak pisze Rostech, "niemal nieuszkodzony trafił w posiadanie sił samoobrony Krymu".

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32s9r6

ycipk-32s9r6
ycipk-32s9r6