Trwa ładowanie...

Koronawirusa nie ma, ale przedszkole na wszelki wypadek zamknięte

Dyrekcja niepublicznego przedszkola w Nowej Rudzie (woj. dolnośląskie) zdecydowała o zamknięciu placówki do końca tygodnia w związku z objawami choroby jednego z dzieci. Lekarz wykluczył zakażenie koronawirusem, ale miejscowa Inspekcja Sanitarna zaleciła tymczasowe zamknięcie przedszkola.

Share
Koronawirusa nie ma, ale przedszkole na wszelki wypadek zamknięte
Źródło: 123RF
d4gqtjt

W rozmowie z Polską Agencją Prasową dyrektor przedszkola "Kraina Malucha" powiedziała, że dziecko z podejrzanymi objawami zostało przebadane przez lekarza, który wykluczył wystąpienie koronawirusa. Zgodnie jednak z zaleceniem miejscowej Inspekcji Sanitarnej dyrekcja zdecydowała o chwilowym zamknięciu placówki.

W ogłoszeniu, które ukazało się na stronach internetowych przedszkola czytamy m. in., że decyzja o zamknięciu placówki została podjęta "w związku z podwyższonym ryzykiem zachorowania na koronawirus oraz wystąpieniem objawów u jednego z naszych wychowanków, mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem". Jednocześnie dyrekcja zaleca monitowanie stanu zdrowia pozostałych dzieci i informowaniu miejscowej inspekcji sanitarnej o wszelkich niepokojących objawach: temperaturze powyżej 38 stopni Celsjusza, duszności czy kaszlu.

d4gqtjt

Nie udało nam się porozmawiać z dyrektorką placówki. Telefon podany na stronie internowanej jako kontakt do przedszkola odebrała osoba, która poinformowała, że dyr. placówki właśnie przed chwilą miała wypadek samochodowy i w związku z tym nie może rozmawiać. Z kolei nasz rozmówca stwierdził, że nie jest on upoważniony do przekazywania jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4gqtjt

Podziel się opinią

Share
d4gqtjt
d4gqtjt
Więcej tematów