Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zmiany na granicach z Niemcami. Brandenburgia podjęła decyzję

Koronawirus w mniejszym stopniu zagraża stabilności niemieckiego systemu zdrowia. Władze Brandenburgii zdecydowały się na poluzowanie obostrzeń na granicy z Polską. Dotyczy to jednak tylko w pełni zaszczepionych.

Share
Koronawirus. Zmiany na granicach z Niemcami. Brandenburgia podjęła decyzję
Koronawirus. Zmiany na granicach z Niemcami. Brandenburgia podjęła decyzjęŹródło: Getty Images
d34xqwu

Majówka mimo pandemii koronowirusa poza granicami Polski i to niezbyt daleko, bo tuż za Odrą? Tak, ale tylko dla wybranych. Brandenburgia zniosła w środę obowiązek 10-dniowej kwarantanny po wjeździe dla osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 - podaje Radio Szczecin.

Co ważne: poluzowanie obostrzeń w niemieckim landzie dotyczy tylko osób, które są już co najmniej dwa tygodnie po przyjęciu drugiej dawki szczepionki, jeśli taka jest wymagana.

Dodatkowo podczas wjazdu na teren Brandenburgii trzeba mieć negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2. Musi być on wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem do Niemiec, co - jak zauważa stacja - regulują przepisy federalne, a nie landowe.

d34xqwu

Zobacz też: Prof. Szuster-Ciesielska o mobilnych punktach szczepień

Musimy pamiętać, że te dwa warunki, które pozwalają już od środy wjechać na teren Brandenburgii, nie obowiązują już na terenie landu Meklemburgia-Pomorze Przednie. Szczecińska rozgłośnia przypomina, że Polska uznawana jest przez władze Niemców za obszar wysokiego ryzyka.

Przypomnijmy: wcześniej obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla osób w pełni zaszczepionych zniosły władze: Hesji, Dolnej Saksonii, Badenii-Wirtembergii i Nadrenii, a Saksonia rozważa ten ruch.

d34xqwu

Koronawirus - Niemcy. Szef RKI: udało się spowolnić trzecią falę

- Liczba przypadków nie rośnie już tak szybko, a trzecią falę udało się spowolnić - ocenił tymczasem w czwartek Lothar Wieler, szef Instytutu im. Roberta Kocha.

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn powiedział z kolei, że choć liczba nowych zakażeń nie jest już tak niepokojąca, ale oddziały intensywnej terapii są nadal przepełnione.

W czwartek niemieckie służby sanitarne poinformowały o niemal 25 tys. nowych infekcji (mniej o 5 tys. niż tydzień temu) i o 264 zgonach pacjentów z COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34xqwu

Podziel się opinią

Share
d34xqwu
d34xqwu
Więcej tematów