Trwa ładowanie...
d181vlg

Koronawirus z Chin. Kreml wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

Przed wszystkimi oficjalnymi spotkaniami z Władimirem Putinem ich uczestnicy będą musieli mieć zmierzoną temperaturę ciała. Najnowsze zarządzenia prezydenta Federacji Rosyjskiej przekazał rzecznik Kremla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Rosji Władimir Putin (P) oraz chiński ambasador Zhang Hanhui (L)
Prezydent Rosji Władimir Putin (P) oraz chiński ambasador Zhang Hanhui (L) (East News, Fot: Evgeny Biyatov/SPUTNIK Russia/East News)
d181vlg

Pierwsi dziennikarze zostali poddani kontroli w czwartek. - To środek zapobiegawczy - poinformował Dmitrij Pieskow. Rzecznik Kremla dodał, że kontroli będą poddawani wszyscy urzędnicy, którzy będą spotykać się z Władimirem Putinem.

RIA Nowosti jako pierwsza poinformowała, że przed posiedzeniem Rady Państwa i prezydenckiej Rady ds. nauki, w którym brał udział w czwartek Putin, dziennikarzy skontrolowano specjalnym czujnikiem mierzącym temperaturę ciała.

Potwierdził to m.in. Anton Zhelnov, dziennikarz niezależnego kanału TV Rain. "Ktoś trzyma kamerę termowizyjną, żeby mierzyć temperaturę" - napisał na Facebooku.

d181vlg

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

Zanim dziennikarze weszli na salę obrad musieli się zatrzymać w hallu, gdzie przeprowadzono procedurę. Kontrolujący ich specjalista potwierdził, że ma to na celu "zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa". Kontrola trwała około minuty i wszystkie osoby przeszły ją pomyślnie.

d181vlg

Koronawirus z Chin. Świat walczy z rozprzestrzeniającą się epidemią

Koronawirus, który po raz pierwszy pojawił się w grudniu, bardzo szybko rozprzestrzenia się po całym globie. Dobre wiadomości w zeszłym tygodniu popłynęły z Włoch. Ministerstwo zdrowia pochwaliło się pierwszym sukcesem w Europie w walce z koronawirusem. Kod genetyczny "2019-nCoV" został wyizolowany w szpitalu Spallanzani w Rzymie.

- Oznacza to wiele możliwości zbadania koronawirusa, zrozumienia i lepszego zweryfikowania, co można zrobić, aby zablokować rozprzestrzenianie się. Zostanie udostępniony całej społeczności międzynarodowej. Teraz łatwiej będzie to leczyć – mówił włoski minister zdrowia Roberto Speranza cytowany przez "La Repubblica".

Jednak statystyki są nieubłagane - do czwartkowego wieczora potwierdzono śmierć 565 osób. Zarażonych "2019-nCoV" jest ponad 28 tys. ludzi.

d181vlg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d181vlg

Podziel się opinią

Share
d181vlg
d181vlg