Trwa ładowanie...
dxxrwbi

Koronawirus z Chin. Brytyjczyk zaraził wirusem co najmniej 11 osób w trzech krajach

Brytyjskie media pasjonują się historią pewnego Brytyjczyka, który zaraził się koronawirusem podczas konferencji w Singapurze. Zanim wystąpiły u niego objawy choroby podróżował po świecie, był m.in. we francuskich Alpach. Już potwierdzono, że zaraził co najmniej 11 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus z Chin. Brytyjczyk zaraził wirusem co najmniej 7 osób w trzech krajach
Koronawirus z Chin. Brytyjczyk zaraził wirusem co najmniej 7 osób w trzech krajach (PAP, Fot: EPA/Tamas Soki)
dxxrwbi

Brytyjskie media nazywają swojego rodaka "superrozpowszechniaczem" koronowirusa. Powód? Zaraził nim co najmniej 11 osób. Setki osób są obserwowane lub poddawane testom po kontakcie z tym człowiekiem, który beztrosko podróżował po Europie - informuje dailymail.co.uk.

Pochodzący z Brighton biznesmen w średnim wieku zaraził się koronawirusem 2019-nCoV podczas konferencji w hotelu Grand Hyatt w Singapurze. Odbywała się ona od 20 do 23 stycznia.

Zobacz także: Koronawirus z Chin. Ministerstwo Zdrowia: nie stwierdziliśmy obecności koronawirusa

dxxrwbi

Zarażony wirusem mężczyzna wsiadł na pokład samolotu i poleciał do Francji. W miejscowości Contamines-Montjoie w Alpach wynajął pokój w domku narciarskim, który dzielił z pięcioma innymi Brytyjczykami - czwórką dorosłych i dziewięcioletnim dzieckiem.

Koronawirus z Chin. Pojechał na narty, wpadł do pubu

Po czterech dniach pobytu w Alpach 28 stycznia wrócił do domu. Wybrał trasę przez Szwajcarię. Poleciał do Londynu samolotem z Genewy.

Po przylocie do domu Brytyjczyk zdążył jeszcze odwiedzić lokalny pub. Dopiero kolejnego dnia poczuł się gorzej i poszedł do lekarza. Badania szybko potwierdziły, że jest zarażony koronawirusem 2019-nCoV.

dxxrwbi

Źródło: Koronawirus z Chin. Już 130 zarażonych na Diamond Princess. Liczba ofiar wirusa wyższa niż podczas epidemii SARS

Niestety, rozchorowali się także współlokatorzy domku narciarskiego w Alpach, z którymi mieszkał przez cztery dni. Do szpitala na obserwacje trafiło łącznie 11 osób, u pięciu z nich - czwórki dorosłych i dziewięcioletniego dziecka - potwierdzono obecność wirusa.

Dzień później do szpitala na Majorce trafiła cała rodzina, która miała kontakt z zarażonym Brytyjczykiem. Na szczęście tylko u jednej z nich test wypadł pozytywnie.

W niedzielę potwierdzono w Wielkiej Brytanii czwarty przypadek zakażenia wirusem z Chin u mężczyzny, który miał wcześniej kontakt z zarażonym w Singapurze biznesmenem. W poniedziałek poinformowano o kolejnych czterech osobach: trzech mężczyznach i kobiecie - u których testy wypadły pozytywnie. One także miały kontakt z

dxxrwbi

Źródło: Koronawirus z Chin. Dr Li Wenliang nie żyje. Zabił go wirus, przed którym ostrzegał innych

Łącznie już wiadomo o jedenastu przypadkach zakażenia. Jednak pod obserwacja są pracownicy i klienci lokalnego pubu, który odwiedził biznesmen, a także pasażerowie samolotu, którym mężczyzna wracał do Wielkiej Brytanii oraz osoby, z którymi się spotkał po powrocie do domu.

Do tej pory stwierdzono obecność wirusa u 13 Brytyjczyków. Jeden z nich zaraził się nim na statku Diamonds Princess, który przechodzi kwarantannę w Jokohamie. Drugi z nich to beztroski biznesmen. Pozostali zarażeni to jego ofiary.

Źródło: dailymail.co.uk

dxxrwbi

Podziel się opinią

Share

dxxrwbi

dxxrwbi
Więcej tematów