Trwa ładowanie...
d11maab

Koronawirus wpłynął na pożyczki. Coraz mniej Polaków je dostaje. Są też coraz niższe

Pandemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynęła na rynek pożyczek pozabankowych w Polsce. Coraz mniej osób je dostaje, a i kwoty pożyczek są niższe niż przed epidemią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niższe pożyczki pozabankowe. To efekt koronawirusa
Niższe pożyczki pozabankowe. To efekt koronawirusa (Pixabay)
d11maab

Koronawirus. Trudniej jest teraz dostać pożyczkę

Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego opublikowała analizę dotyczącą pożyczek pozabankowych w II kwartale 2020 r. Raport przygotowano po pierwszym pełnym kwartale funkcjonowania w czasie pandemii koronawirusa. Co się zmieniło?

"Wynikłe z tytułu pandemii ograniczenia mają oczywisty i negatywny wpływ na poziom aktywności gospodarczej, stopę bezrobocia, a tym samym koszty ryzyka w systemie finansowym. Już na początku marca przewidywano, że konieczny dla zdrowia obywateli tzw. "lockdown" odbije się negatywnie na gospodarce, a przewidywana skala załamania gospodarczego na świecie była porównywana z kryzysem lat 20-tych ubiegłego stulecia" - czytamy w raporcie FRRF.

d11maab

Koronawirus. Zmniejszyła się liczba pożyczek, jak i łączna kwota pożyczek

W porównaniu do ubiegłego roku znacznie spadła liczba udzielanych pożyczek pozabankowych i ich kwoty. Jak wynika z badania FRRF, w drugim kwartale 2020 roku, czyli już w czasie pandemii koronawirusa, łączna kwota pożyczek zmalała o 64 proc., natomiast sama liczba pożyczek zmniejszyła się o 48 proc.

Jak się okazuje, Polacy w ostatnim kwartale (kwiecień, maj, czerwiec 2020) pożyczali średnio 2200-2300 zł, podczas gdy wcześniej było to 3000 zł i więcej.

Koronawirus. Trudniej o pożyczkę

Coraz trudniej niż przed pandemią koronawirusa jest także dostać pożyczkę pozabankową. Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego podaje, że uważa tak co piąty badany.

d11maab

Pomoc dla firm z żółtych i czerwonych stref. "Rząd posiada narzędzia i zapasy finansowe"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11maab

Podziel się opinią

Share
d11maab
d11maab
Więcej tematów