Trwa ładowanie...
d3fcn3o

Koronawirus Wielka Brytania. Anglia z największym szczytem śmiertelności

Koronawirus Wielka Brytania. Z analiz brytyjskiego Urzędu Statystyk Krajowych wynika, że w Wielkiej Brytanii zanotowano największy szczyt śmiertelności wywołanej pandemią koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. W Anglii największy szczyt śmiertleności.
Koronawirus. W Anglii największy szczyt śmiertleności. (Materiały prasowe)
d3fcn3o

Koronawirus Wielka Brytania. Najwyższy szczyt śmiertelności

Jak poinformowało BBC, powołując się na dane analiz Urzędu Statystyk Krajowych, w Wielkiej Brytanii pandemia koronawirusa była szerzej rozprzestrzeniona niż w innych krajach. Analizy uwzględniały wiek populacji i wskazują, że w Anglii doszło do najwyższego wskaźniku śmiertelności w Europie pod koniec maja.

Anglia pod tym względem wyprzedza Hiszpanię, Szkocję, Belgię oraz Walię. W piątce statystycznego zestawienia są aż trzy kraje składające się na Wielką Brytanie. Z raportu wynika, że Anglia miała najdłuższy okres, w którym zgony wywołane chorobą COVID-19 były powyżej średniej.

d3fcn3o

Koronawirus Wielka Brytania. Anglia jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią

Z analiz wynika, że kilka obszarów w Hiszpanii czy we Włoszech zostały bardziej dotknięte pandemią koronawirusa niż angielskie miasta, ale to właśnie w Anglii odnotowano największy szczyt śmiertelności.

W Wielkiej Brytanii zdiagnozowano już ponad 301 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło prawie 46 tysięcy osób chorujących na COVID-19. W ostatnich dniach w Wielkiej Brytanii diagnozowano dziennie około 700-800 nowych przypadków zakażenia. Najgorzej było w maju, gdy przyrosty dzienne sięgały po 3 tysiące przypadków.

Na świecie stwierdzono już ponad 17,2 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Z oficjalnych danych wynika, że zmarło blisko 671 tysięcy osób. Najgorsza sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Indiach oraz Rosji. W tych krajach stwierdzono najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem.

d3fcn3o

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fcn3o

Podziel się opinią

Share
d3fcn3o
d3fcn3o
Więcej tematów