Trwa ładowanie...
d10yqil

Koronawirus w USA. W stanie Nowy Jork sytuacja się poprawia, mniej zgonów w ciągu ostatniej dobry

Nowy Jork jest jednym z miejsc, gdzie epidemia koronawirusa jest najbardziej odczuwalna. Na szczęście sytuacja w tym stanie nieco się poprawiła, choć nadal jest trudna. W ciągu ostatnich 24 godzin liczba zgonów spowodowana wirusem COVID-19 spadła tam o blisko 19 przypadków. Jednak gubernator tego stanu Andrew Cuomo studzi optymizm i zapowiada przygotowania na ewentualną kolejną fazę epidemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w USA. Choć w stanie Nowy Jork sytuacja się poprawia, to jego gubernator Andrew Cuomo studzi optymizm
Koronawirus w USA. Choć w stanie Nowy Jork sytuacja się poprawia, to jego gubernator Andrew Cuomo studzi optymizm (PAP)
d10yqil

Koronawirus w USA. Sytuacja lepsza, choć nadal trudna

Choć liczba zgonów w ciągu ostatniej doby spadała o 19 przypadków, to statystyki epidemii koronawirusa stanu Nowy Jork wciąż wyglądają dramatycznie. W tym samym czasie zmarło 280 osób, zanotowano blisko 800 nowych przypadków zachorowań, a w sumie w szpitalach leczonych z powodu wirusa COVID-19 jest prawie 10 tys. osób. Codziennie trafia do nich około 1000 przypadków nowych zakażeń. Co trzeci chory w całych stanach Zjednoczonych pochodzi właśnie z tego stanu. Mimo to sytuacja w stanie Nowy Jork i tak jest lepsza niż wcześniej, choć jego gubernator Andrew Cuomo przestrzega przed nadmiernym optymizmem.

Zobacz też: Wybory 2020. Jacek Żakowski: "Żaden z kandydatów nie spełnia minimalnych kryteriów jakościowych"

Jego zdaniem poprawa sytuacji to głównie zasługa mieszkańców tego stanu, którzy przestrzegają zasad wprowadzonych do walki z epidemią koronawirusa. Przede wszystkim zachowują nakazane odległości między sobą, noszą maski, a także stosują inne środku ochronne.

d10yqil

Koronawirus w USA. Będzie kolejny etap epidemii?

W niedzielę gubernator stanu Nowy Jorku podczas wideokonferencji rozmawiał ze swoimi odpowiednikami z sąsiednich stanów: New Jersey, Connecticut, Pensylwanii i Delaware. Efektem tego spotkania jest porozumienie, zgodnie z którym mają oni wspólnie kupować niezbędny sprzęt medyczny oraz inne materiały ochronne.

Celem jest zgromadzanie odpowiednich rezerw, które wystarczają szpitalom przynajmniej na 3 miesiące, żeby zabezpieczyć się przed ewentualną drugą falą epidemii koronawirusa. Zdaniem gubernatora Andrew Cuomo ze względów bezpieczeństwa Stany Zjednoczone powinny być w stanie samodzielnie wyprodukować odpowiednia ilość podstawowych produktów niezbędnych do walki z SARS-Cov-2.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10yqil

Podziel się opinią

Share
d10yqil
d10yqil
Więcej tematów