Trwa ładowanie...

Koronawirus w USA. Szczyt zakażeń w lutym? Dr Fauci zapowiada

Omikron nie odpuszcza w Stanach Zjednoczonych. Od początku 2022 roku w kraju utrzymuje się wysoka liczba chorych. - Do szczytu zakażeń dojdzie w USA w połowie lutego - zapowiedział w niedzielę dr Anthony Fauci, główny doradca Białego Domu ds. medycznych.

Koronawirus w USA. Szczyt zakażeń w lutym? Dr Fauci zapowiada Koronawirus w USA. Szczyt zakażeń w lutym? Dr Fauci zapowiada Źródło: Getty Images, fot: Joshua Roberts
d45yyme
d45yyme

W sobotę w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 337 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 w ciągu doby zmarły 934 osoby.

Szczyt zakażeń w USA. Dr Fauci wskazuje na luty

- Jestem przekonany, że do szczytu zakażeń dojdzie w USA w połowie lutego - zapowiedział w niedzielę dr Anthony Fauci, główny doradca Białego Domu ds. medycznych.

Jak dodał, po szczycie zakażeń USA czeka jeden z dwóch scenariuszy. - Optymistyczny zakłada, że nie będziemy w stanie całkowicie koronawirusa usunąć, ale zakażenia osiągną tak niski poziom, że będziemy go mogli zintegrować w system innych chorób układu oddechowego, z którymi nauczyliśmy się już żyć - wyjaśnił ekspert.

d45yyme

- Gorszym scenariuszem byłoby wykształcenie się bardziej niebezpiecznych wariantów wirusa - przekazał lekarz. Aby temu zapobiec, zaapelował do obywateli USA o poddawanie się szczepieniu przeciw COVID-19.

Podobnego zdania jest Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który wskazał, że po osiągnięciu szczytu zakażeń "wykształcona zostanie kilkutygodniowa odporność populacyjna wynikająca z kampanii szczepień lub przejścia choroby COVID-19".

Jego zdaniem do marca 2022 roku około 60 proc. Europejczyków może zakazić się wariantem Omikron. - Oczekujemy, że sytuacja znacząco się uspokoi przed nawrotem choroby w okolicach końca roku, jednak powrót ten nie będzie oznaczał powrotu pandemii - przekazał Kluge.

d45yyme

W Stanach Zjednoczonych w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest 209 mln obywateli, co stanowi 63,6 proc. populacji. Dawkę przypominającą przyjął co czwarty Amerykanin.

Zobacz też: Omikron będzie ostatnim wariantem? Ekspertka: jestem dosyć sceptyczna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45yyme
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45yyme
Więcej tematów