Trwa ładowanie...
d1spz9q

Koronawirus w Polsce. WSSE w Białymstoku wydaje oświadczenie ws. liczby zakażeń

"W województwie podlaskim nadal jest jedna osoba z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem" - oświadcza Wojewódzka Stacja Sanitarna-Epidemiologiczna w Białymstoku. Wcześniej pojawiały się informacje o dwóch osobach zakażonych SARS-CoV-2.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Teren Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku
Koronawirus w Polsce. Teren Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku (PAP, Fot: PAP/Artur Reszko)
d1spz9q

Jeszcze w środę służby informowały, że na Podlasiu znajduje się druga osoba z COVID-19 - potwierdzali to m.in. pracownicy wojewódzkiego Sanepidu. Mowa była wtedy o 28-latce z Białegostoku, która miała zarazić się od swojego ojca, który wrócił z zagranicy.

"Pierwszy test na zakażenie koronawirusem COVID-19 u młodej kobiety z Białegostoku wykonał na polecenie szpitala zakaźnego Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Wczoraj PZH telefonicznie poinformował pracowników szpitala o tym, że wynik pacjentki jest dodatni. Szpital natychmiast powiadomił służby sanitarne i pobrał kolejną próbę do weryfikacji" - czytamy w oświadczeniu sanepidu i wojewody podlaskiego.

d1spz9q

"Kolejny test wczoraj wieczorem przeprowadziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. Tym razem wynik był ujemny. Dziś rano (19.03) potwierdził go również na piśmie Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Pacjentka zostanie wypisana do domu" - dodano. Przypomnijmy, że eksperci przekonują o tym, że nawet te najdokładniejsze, stosowane na całym świecie testy mają około 70-proc. dokładność.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do czwartkowego południa potwierdzono ponad 212 tys. zakażeń koronawirusem na całym świecie.

   arcgis
d1spz9q

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1spz9q

Podziel się opinią

Share

d1spz9q

d1spz9q
Więcej tematów