Trwa ładowanie...
d32xofs

Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach komentuje błąd w raporcie o liczbie testów

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało w mediach społecznościowych o błędzie w raportach WSSE w Kielcach. W jego wyniku zawyżona została liczba przeprowadzonych dotychczas testów na koronawirusa. Sprawę skomentował Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach komentuje błąd w raporcie o liczbie testów
Koronawirus w Polsce. Szpital w Kielcach komentuje błąd w raporcie o liczbie testów (East News, Fot: Piotr Matusewicz)
d32xofs

Przyczyną błędu w raportach Ministerstwa Zdrowia był sposób, w jaki wypełniano tabelę sprawozdawczą w laboratorium, działającym przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

Koronawirus w Polsce. "Jest nam przykro"

Kielecki szpital podał przyczynę powstałych nieprawidłowości w opublikowanym na swoich stronach komunikacie.

d32xofs

"W kolumnie 'liczba wykonanych testów od pacjentów łącznie' podawano liczbę wykonanych testów do dnia raportowania, powiększoną o liczbę testów wykonanych w danym dniu (narastająco). W innych kolumnach, np. 'liczba osób przebadanych w ciągu ostatnich 24 godzin' podawano dane dzienne (liczba osób przebadanych w czasie doby)" - wyjaśniono w komunikacie. "Dane raportowane w systemie informatycznym zgodne są z innymi raportowanymi danymi. Jest nam niezmiernie przykro, że staliśmy się powodem zamieszania" - dodano.

Jednocześnie placówka poinformowała, że obecnie dzienna liczba przeprowadzanych w jej laboratorium testów sięga ok. 120 na dobę. Celem laborantów jest przeprowadzanie 200 badań na dobę przed końcem roku.

Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32xofs

Podziel się opinią

Share
d32xofs
d32xofs