Trwa ładowanie...
d4kympo

Koronawirus w Polsce. Znów ponad 5 tys. nowych zakażeń. Najnowsze dane

Koronawirus nie odpuszcza. Liczba osób zakażonych rośnie wręcz lawinowo. Ministerstwo Zdrowia przekazało aktualne dane na temat pandemii. Resort poinformował o wzroście liczby nowych zakażeń SARS-CoV-2 i kolejnych ofiarach śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia (Getty Images/iStockphoto)
d4kympo

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii.

"Mamy 5 068 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (898), mazowieckiego (552), śląskiego (441), podkarpackiego (391), łódzkiego (349), dolnośląskiego (342), kujawsko-pomorskiego (341), wielkopolskiego (334), pomorskiego (318), opolskiego (241), podlaskiego (183), lubuskiego (164), lubelskiego (163), zachodniopomorskiego (151), świętokrzyskiego (121), warmińsko-mazurskiego (79)" - przekazuje resort.

Z powodu COVID-19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 60 osób.

d4kympo

"Jednocześnie informujemy, że ze względu na błędnie zaraportowany przez WSSE we Wrocławiu zgon 76-K z dnia 11 października, odejmujemy go ze statystyk" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 135 278. Zmarło w sumie 3 101 chorych.

Koronawirus. Rekord zakażeń i nowe obostrzenia

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5 300 nowych przypadków zakażeń. To do tej pory najwięcej od początku pandemii. Ze względu na pogarszającą się sytuację w Polsce od 10 października obowiązują nowe obostrzenia.

d4kympo

Cała Polska jest żółtą strefą, co między innymi oznacza obowiązkowe będzie noszenie maseczek w przestrzeni otwartej.

Dodatkowe obostrzenia obowiązują w 38 powiatach, które znalazły się w czerwonej strefie. Tam również obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

W czerwonych strefach obowiązuje też zakaz organizowania kongresów i targów, wydarzeń sportowych z udziałem publiczności oraz zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych, zarówno w zamkniętych, jak i otwartych obiektach. W restauracjach, barach i ogródkach obowiązuje dystans - 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Lokale mogą być otwarte od godz. 6 do 22.

Zakładać maseczki, zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, nie trzeba będzie "na terenie lasów, parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, ogrodów zabytkowych oraz na plaży, gdyż są to miejsca o podobnym charakterze".

 WP
(WP)

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d4kympo

12 marca ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Od tamtego momentu koronawirus niestety nabrał rozpędu. Dzienne liczby nowych przypadków przekroczyły już 2 tys. Każdego dnia umierają kolejni chorzy. Czasem zgonów jest nawet kilkadziesiąt w ciągu doby.

d4kympo

Koronawirus w Polsce. "Jest bardzo źle". Polityk uderza w Szumowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów