Trwa ładowanie...
d1odx3r

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: mamy nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans zakażonych i ofiar w związku z koronawirusem w Polsce. Przybyło 139 osób zarażonych SARS-CoV-2. "Z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem" - przekazuje resort.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń SARS-CoV-2
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane dotyczące zakażeń SARS-CoV-2 (PAP)
d1odx3r

Według komunikatu resortu zdrowia nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

Niestety z powodu COVID-1 zmarły kolejne 2 osoby - to 83-letnia kobieta ze Zgierza oraz 67-letni mężczyzna z Raciborza.

Od początku pandemii SARS-CoV-2 w Polsce odnotowano 24 826 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 1 117 ofiar COVID-19.

d1odx3r

12 227 chorych wyzdrowiało po stwierdzeniu u nich zakażenia koronawiursem - przekazuje resort zdrowia. W szpitalach nadal przebywa ponad 2 tys. pacjentów z COVID-19, a na kwarantannie - blisko 80 tys. osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Interaktywna mapa

W internecie dostępna jest interaktywna mapa pokazująca najważniejsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce oraz na świecie. Łącznie zakażonych zostało blisko 6 mln osób, a ponad 365 tys. zmarło. Do zdrowia po pokonaniu COVID-19 wróciło już blisko 2,5 mln osób.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d1odx3r

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

d1odx3r

Podziel się opinią

Share

d1odx3r

d1odx3r
Więcej tematów