Trwa ładowanie...
d49stt7

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach zakażenia

7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdził resort zdrowia. Przypadki dotyczą Leżajska, Warszawy, Kielc, Ostródy, Wrocławia oraz osoby z woj. lubelskiego. Kilka godzin później potwierdzono kolejne 8 zakażeń z osobami ze stolicy, Łodzi i Zielonej Góry. Łącznie zakażonych zostało 119 osób, w tym 3 zmarły. Wyleczono 13 pacjentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach zakażenia
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach zakażenia (Forum, Fot: MIROSLAW PIESLAK)
d49stt7

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Chodzi o 2 osoby z woj. mazowieckiego (Warszawa) i po jednej z woj. podkarpackiego (Leżajsk), świętokrzyskiego (Kielce), warmińsko-mazurskiego (Ostróda), dolnośląskiego (Wrocław) i lubelskiego (nie wskazano miasta).

Koronawirus w Polsce. Wrasta liczba zakażonych

Kilka godzin później potwierdzono kolejne 8 zakażeń z osobami ze stolicy, Łodzi i Zielonej Góry. Łącznie zakażonych koronawirusem w Polsce zostało 119 osób, w tym 3 zmarły. O ostatniej ofierze resort zdrowia poinformował w sobotę. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby towarzyszące. Pierwsza osoba zarażona koronawirusem zmarła w czwartek w Poznaniu, a druga w piątek we Wrocławiu.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Nowe rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ws. leczenia zakażonych

d49stt7

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podał z kolei, że 13 Polaków już wyzdrowiało. Ogromna liczba pacjentów jest poddana nadzorowi epidemiologicznemu, a 4400 osób jest w kwarantannie. W sobotę w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, które zakłada leczenie koronawirusa w domu, o ile zostanie zapewniona właściwa izolacja chorego. O tym będzie jednak decydował lekarz.

Koronawirus w Polsce. Zostań w domu

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce rośnie. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 nowych przypadkach zakażeń, w piątek o 17, a w czwartek o 20. Aby walczyć z rozprzestrzeniającym się wirusem rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Tymczasowo wróciły kontrole graniczne, zawieszone zostały m.in. połączenia lotnicze i pasażerskie. Lekarze i władze apelują, aby zostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje

Zobacz wideo: Koronawirus. Ekspert o polskich szpitalach: "Nikt nie był na to przygotowany"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49stt7

Podziel się opinią

Share

d49stt7

d49stt7
Więcej tematów