Trwa ładowanie...
d2gofqo

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia

Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformował resort zdrowia. Niestety, wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z resortu zdrowia
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z resortu zdrowia (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2gofqo

Resort Zdrowia poinformował o kolejnych 157 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety, jest także kolejna ofiara śmiertelna. To 67-letni pacjent warszawskiego szpitala. Mężczyzna trafił do szpitala w ciężkim stanie, miał też "choroby współistniejące".

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Zakażony lekarz na dyżurze. 27 pracowników SOR i pacjenci na kwarantannie

d2gofqo

W sumie w Polsce jest już 1638 osób zakażonych koronawirusem. Tylko dzisiaj odnotowano 249 nowych przypadków zakażenia.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 18.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

d2gofqo

Wirus przekroczył granice Chin i zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie. Obecnie najwięcej przypadków zakażeń jest w Europie: we Włoszech, gdzie koronawirusem zakaziło się już ponad 86 tys. osób, w Hiszpanii - ponad 72 tys., w Niemczech - ponad 55 tys. Dramatycznie rośnie też liczba zakażeń w USA, gdzie choruje już ponad 108 tys. osób

Łącznie na całym świecie odnotowano już ponad 630 tys. zakażeń. Zmarło blisko 29 tys. osób.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d2gofqo

Podziel się opinią

Share
d2gofqo
d2gofqo
Więcej tematów