Trwa ładowanie...
d2yp7g3

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń dotyczących imprez masowych od 17 lipca

14,5 tys. osób na PGE Narodowym w Warszawie, 13, 5 tys. na Stadionie Śląskim w Chorzowie - tyle przykładowo widzów będzie mogło zasiąść na ich trybunach po 17 lipca br. Ministerstwo Kultury poinformowało właśnie o luzowaniu kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń dotyczących imprez masowych od 17 lipca
Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń dotyczących imprez masowych od 17 lipca (Pixabay)
d2yp7g3

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń. Wracają imprezy masowe

Ministerstwo Kultury poinformowało we wtorek, że od 17 lipca zmieniają się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni. Będzie w nich mogło uczestniczyć powyżej 150 osób, jednak nadal obowiązywać będę szczególne zasady sanitarne, wynikające z epidemii koronawirusa w Polsce. M. in. nadal trzeba będzie zachowywać zasady dystansu społecznego.

Oznacza to np. że na trybunach Stadionu Narodowego będzie mogło zasiąść 14,5 tys. osób, po około 5 tys. osób w Ergo Arenie i Atlas Arenie, a w kieleckim amfiteatrze na Kadzielni będzie mogło się pojawić ponad 2,5 tys. widzów.

d2yp7g3

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń. Imprezy masowe z ograniczeniami

Organizatorzy nadal jednak będą musieli zapewnić specjalne warunki dla widzów, które w wynikają z panującej w Polsce epidemii koronawirusa. Na jedną osobę musi przypadać przynajmniej 5 metrów kwadratowych powierzchni, a widzowie powinni się znajdować przynajmniej 2 metry od siebie. Zachowaniu odpowiednich odległości mają pomóc poziome znaki znajdujące się w tych obiektach.

Teren imprezy masowej musi zostać oddzielony, tak, żeby widzowie nie mieszali się z osobami postronnymi (np. spacerowiczami). Nadal obowiązuje przepis o konieczności zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób.

d2yp7g3

Od tych zasad zachowanie niezbędnych odległości są również wyjątki. Dotyczą one osób, które przyszły z dziećmi do 13 roku życia, a także takich, które przebywają we wspólnym gospodarstwie domowym. Warunki te nie obowiązują również widzów, którzy towarzyszą osobie z niepełnosprawnością lub takiej, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

Zobacz także: Wybory 2020. Adam Bielan o debacie WP: to wyborcy powinni zadawać pytania

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yp7g3

Podziel się opinią

Share

d2yp7g3

d2yp7g3
Więcej tematów