Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Lekarz w Zgorzelcu zarażony

Lekarz z Wielospecjalistycznego Szpitala - Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) z pozytywnym wynikiem na obecność Koronawirusa. Chirurg był ostatnio w Indiach.

Share
Koronawirus w Polsce. Lekarz w Zgorzelcu zarażonyŹródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
digss5l

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pierwszym przypadku zarażenia koronawirusem w powiecie zgorzeleckim. Jak się okazało jest to chirurg z lokalnego szpitala.

Koronawirus w Polsce. Zgorzelec. Lekarz był wcześniej w Indiach

Jak czytamy w oświadczeniu szpitala, lekarz był ostatnio w Indiach, z których wrócił 7 marca. Do pracy wrócił dwa dni później, w poniedziałek.

"W dniu 15.03.2020 r. wieczorem wystąpiły u niego objawy kliniczne takie jak: podwyższona temperatura ciała, kaszel, ogólne rozbicie i osłabienie, które w jego ocenie z uwagi na pobyt za granicą nasunęły podstawy do podejrzenia zakażenia SARS-CoV-2" - informuje dyrekcja szpitala.

Zobacz też: Łukasz Szumowski ciągle w pracy. Sam nie robi sobie testów na obecność koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Zgorzelec. Kwarantanna

Dzień później chirurg skonsultował się z lekarzem na oddziale zakaźnym w celu pobrania próbek do badań. Mężczyzna został też skierowany na kwarantannę.

digss5l

Test w obu przypadkach dał wynik pozytywny. "Niezwłocznie zostały podjęte działania przeciwepidemiczne zgodnie z przyjętymi standardami określonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego ograniczające rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem" - informuje szpital.

W WS-SP ZOZ przeprowadzono szereg badań w ramach dochodzenia epidemiologicznego. Dotyczyły one ograniczenia ryzyka dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Kwarantannie poddane zostały wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym lekarzem, w tym osoby z jego najbliższego otoczenia.

digss5l

To nie pierwszy przypadek zarażenia wśród personelu medycznego. Ostatnio pisaliśmy o stwierdzeniu koronawirusa u pielęgniarki, która opiekowała się pierwszą ofiarą wirusa w Polsce.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

digss5l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
digss5l
Więcej tematów