Trwa ładowanie...
d151nol

Koronawirus w Polsce. Leczył zakażonych pacjentów, teraz walczy o życie

Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera na sile. Zakaził się także lekarz, który na Podlasiu leczył pacjentów z COVID-19. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Warszawie. Jego stan jest ciężki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Lekarz z Podlasia trafił do szpitala w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Lekarz z Podlasia trafił do szpitala w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne) (Flickr)
d151nol

Mężczyzna został przewieziony z Podlasia do szpitala MSWiA w Warszawie. Właśnie w tej placówce działa Centrum Terapii Pozaustrojowej.

Koronawirus w Polsce. Warszawa. Lekarz z Podlasia w stanie krytycznym

Jak informuje RMF FM, stan lekarza jest krytyczny. Medycy w Białymstoku zdecydowali o poddaniu go specjalnej terapii. Jeszcze w Białymstoku wszczepiono mu ECMO, czyli specjalny aparat do pozaustrojowego podtrzymywania życia.

d151nol

Taka decyzja była podyktowana pogarszającym się stanem mężczyzny. W pewnym momencie do podtrzymywania życia przestał wystarczyć nawet respirator.

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Koronawirus w Polsce. Warszawa. Lekarz objęty specjalną terapią

Aparat do pozaustrojowego podtrzymywania życia w pierwszej kolejności pobiera krew pacjenta, natlenia ją, a następnie oddaje z powrotem do organizmu. Tak natleniona krew chroni zakażonego przed uduszeniem, a przepracowanym płucom daje chwilę czasu na regenerację.

d151nol

Jak poinformował w rozmowie z RMF FM dyrektor Centrum Terapii Pozaustrojowej dr Dominik Drobiński, lekarz z Podlasia został podłączony do właściwej aparatury. Rozpoczęła się terapia, która potrwa co najmniej tydzień. Przewidziany czas leczenia to okres trzech tygodni. Pacjent przebywa pod opieką specjalistów.

Koronawirus w Polsce. Epidemia nie odpuszcza

W ostatnich dniach epidemia koronawirusa nabrała na sile. Tylko w środę odnotowano 640 nowych przypadków zakażeń. Zmarło kolejne 18 osób.

Od początku epidemii w Polsce odnotowano 48 798 przypadków zakażeń koronawirusem. W wyniku powikłań zmarło 1756 pacjentów. Walkę z wirusem wygrało 35 tys. 321 osób. W szpitalach przebywa blisko 1900 pacjentów. Stan 72 z nich jest poważny i wymaga korzystania z respiratorów.

Źródło: RMF FM

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d151nol

Podziel się opinią

Share
d151nol
d151nol
Więcej tematów