Trwa ładowanie...
d5hq25e

Koronawirus w Polsce. Georgette Mosbacher krytykuje Chiny. "Ta nieudolna taktyka nie zadziała w Polsce”

- Chińska propaganda w (nie)najlepszej formie - fałszywe konta, kiepski język polski, nieprawdziwe chińskie narracje - napisała na Twitterze ambasador USA. Georgette Mosbacher odniosła się do fali dezinformujących wpisów, jakie pojawiły się w sieci po tym, jak skrytykowała ona władze Chin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Georgette Mosbacher krytykuje Chiny
Koronawirus w Polsce. Georgette Mosbacher krytykuje Chiny (Agencja Gazeta)
d5hq25e

"Chińska propaganda w (nie)najlepszej formie - fałszywe konta, kiepski język polski, nieprawdziwe chińskie narracje. To wszystko można znaleźć na profilu ambasadora Liu Guangyuan i pod moim wczorajszym tweetem o Chinach. Ta nieudolna taktyka nie zadziała w Polsce" - napisała na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych.

Wpis Georgette Mosbacher to pokłosie komunikatu ambasadora Chin, który zapewnił kilka dni temu, że władze Chińskiej Republiki Ludowej od początku wybuchu epidemii koronawirusa robiły wszystko co w ich mocy, aby zwalczyć zagrożenie.

"Xi Jinping dał jasno do zrozumienia, że rząd stawia ludzkie życie, bezpieczeństwo i zdrowie ponad wszystko inne. To nasze fundamentalne wartości w walce z COVID-19" - ogłosił na Twitterze Liu Guangyuan.

d5hq25e

Zobacz też: Szydło odsłania kulisy rozmowy z Kaczyńskim na temat wyborów prezydenckich

Na jego słowa szybko odpowiedziała wówczas Mosbacher, która stwierdziła, że "Komunistyczna Partia Chin nie zawsze stawia życie i zdrowie ludzkie ponad wszystkim innym - na pierwszym miejscu stawia swoje własne przetrwanie". Następnie w sieci przeczytać można było wiele wpisów oczerniających USA, stworzonych najprawdopodobniej z fałszywych kont w celu szerzenia chińskiej propagandy.

Ostra wymiana poglądów między ambasadorami obu państw to kolejna odsłona sporu między USA a Chininami, w którym władze Stanów Zjednoczonych oskarżają ChRLD o początkowe ukrywanie wybuchu epidemii koronawirusa.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5hq25e

Podziel się opinią

Share
d5hq25e
d5hq25e
Więcej tematów