Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Biedronka i Lidl z nowymi godzinami otwarcia. Szykują się na Wielkanoc

Koronawirus w Polsce oraz związane z nim ograniczenia coraz bardziej dają się we znaki. W związku z nowymi ograniczeniami Biedronka i Lidl postanowiły wydłużyć godziny pracy. Tuż przed świętami zakupy będzie można zrobić przez całą dobę.
Share
Koronawirus w Polsce. Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarcia
Koronawirus w Polsce. Biedronka i Lidl zmieniają godziny otwarciaŹródło: PAP, Fot: Foitlova Klara
dlwxdf8

Biedronka zmienia godziny otwarcia. Przez Wielkanoc czynna całodobowo

Do rzeczywistości z nowymi zasadami dostosowała się Biedronka. Żeby umożliwić zrobienie zakupów wszystkim klientom markety Biedronka będą czynne znacznie dłużej.

Zgodnie z nowymi postanowieniami, Biedronka od poniedziałku do soboty będzie czynna w godzinach 6-24. Oznacza to, że zakupy będziemy mogli robić przez 18 godzin dziennie (chyba że mamy mniej niż 65 lat, wówczas zakupów nie zrobimy w godzinach 10-12). W niedzielę handlową (5 kwietnia) zakupy zrobimy w godzinach 7-20.

dlwxdf8

Na tym jednak nie koniec. Biedronka postanowiła, że tuż przed Wielkanocą sklepy będą czynne przez całą dobę. Przez 24 godziny zakupy będzie można robić w dniach 7-10 kwietnia.

Koronawirus w Polsce. Lidl wydłuża godziny otwarcia

Na obostrzenia związane z koronawirusem odpowiedział również Lidl. Podobnie jak Biedronka, ta sieć również zdecydowała się na wydłużenie godzin otwarcia.

Większość sklepów od poniedziałku do niedzieli (o ile nie obowiązuje zakaz handlu) będzie czynna w godzinach 6-24. Niektóre sklepy w największych miastach w Polsce będą czynne przez całą dobę.

dlwxdf8

Żeby wspomóc swoich pracowników, Lidl rozpoczął w całej Polsce rekrutację na nowe stanowisko – pomocnik wsparcia sprzedaży.

W celu walki z koronawirusem rząd wprowadził nowe zasady i ograniczenia, do których muszą zastosować się sklepy i klienci.

Nowe zasady związane z koronawiursem:

  • w godzinach 10-12 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 65. roku życia
  • w weekendy nieczynne będą sklepy budowlane
  • w sklepie mogą przebywać jedynie 3 osoby na każdą kasę
  • zakupy można robić jedynie w rękawiczkach
  • w galeriach handlowych czynne mogą być jedynie sklepy spożywcze, lokale oferujące jedzenie na wynos lub z dostawą, drogerie i apteki

Wszystkie zapisy wchodzą w życie 2 kwietnia.

dlwxdf8

*Zobacz też: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę" *

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlwxdf8

Podziel się opinią

Share
dlwxdf8
dlwxdf8
Więcej tematów