Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda wygłosił orędzie
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda wygłosił orędzie do narodu. Na poniedziałek prezydent zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego ws. "Tarczy Antykryzysowej".
20.03.2020 | aktual.: 20.03.2020 20:44
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
- Pustki na ulicach polskich miejscowości to widok daleki od naszych marzeń, jednak w obecnej sytuacji budzi on nadzieję jest świadectwem mądrości, odpowiedzialności Polaków - powiedział prezydent Duda.
Prezydent poinformował, że w piątek otrzymał rządowy projekt specjalnej ustawy określany jako "Tarcza Antykryzysowa". - Tworzy ją pakiet działań na niespotykaną dotąd skalę - ocenił Duda. - Dlatego zwołałem posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Odbędzie się w poniedziałek - dodał prezydent.
- W poniedziałek do przedstawicieli rządu, władz Sejmu i Senatu dołączą liderzy ugrupowań parlamentarnych. Omówimy razem szczegóły tego ważnego projektu – wokół którego musi się zawiązać porozumienie wszystkich sił politycznych - dodał Andrzej Duda.
- Jestem przekonany, że wyjdziemy z tej próby obronną ręką. Że jako państwo i naród umocnimy łączące nas więzi. Że po raz kolejny udowodnimy, jak wielką siłę i możliwości ma nasza wspólnota - zaznaczył w orędziu.
Koronawirus w Polsce. Rząd proponuje "Tarczę Antykryzysową"
Wspomniana "Tarcza Antykryzysowa" to rządowy projekt specjalnej ustawy, która ma zapewnić płynność finansową oraz bezpieczeństwo pracowników. Składa się pięciu filarów, chodzi o: Bezpieczeństwo Pracowników (o wartości 30 mld złotych), Finansowanie Przedsiębiorstw (74,2 mld złotych), Ochrona Zdrowia (7,5 mld złotych), Wzmocnienie Systemu Finansowego (70,3 mld złotych) oraz Program Inwestycji Publicznych (30 mld złotych)
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl