Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. 13 aktywnych ognisk w powiecie poznańskim i Poznaniu. Adwokaci, policjanci, szpital i 2 firmy

Koronawirus wciąż jest groźny. Liczba zakażonych rośnie. Tylko w powiecie poznańskim i Poznaniu jest obecnie 13 aktywnych ognisk SARS-CoV-2.

Share
Koronawirus w Polsce. Aż 13 aktywnych ognisk w rejonie Poznania
Koronawirus w Polsce. Aż 13 aktywnych ognisk w rejonie PoznaniaŹródło: PAP, Fot: Zhang Yuwei
d3o80r1

Jedno z największych obecnie ognisk znajduje się w firmie Arjo w podpoznańskich Komornikach, gdzie zakażenie potwierdzono dotychczas u 15 pracowników, oraz w podpoznańskim oddziale firmy Modertrans w Biskupicach - 7 potwierdzonych zakażeń - poinformowała PAP kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska.

Pawłowska wskazała, że kolejne duże ogniska to m.in. Komisariat Policji w Suchym Lesie – obecnie ośmiu zakażonych, oraz ognisko związane z adwokatami z Poznania i powiatu poznańskiego – 5 potwierdzonych przypadków. W tym tygodniu potwierdzono również zakażenie funkcjonariusza podpoznańskiego zakładu karnego w Rosnowie.

d3o80r1

Koronawirus w Polsce: zakażeni na weselach i chrzcinach

- Mamy także aktywne ogniska związane z uroczystościami; ceremonią protestancką (7 zakażeń), oraz weselem w Swarzędzu (5 zakażeń). Kolejne ognisko związane jest z uroczystością chrzcin w Tarnowie Podgórnym - mówiła Pawłowska.

Dodała, że ogniska związane są także z wakacyjnymi obozami; w przypadku obozu w Bułgarii - zakażenie potwierdzono u 4 osób, natomiast po wyjeździe do Bukowiny Tatrzańskiej - SARS-CoV-2 wykryto u 5 osób.

W tym tygodniu zakażenie potwierdzono także m.in. u dwóch pracowników oddziału toksykologii poznańskiego Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei.

Koronawirus w powiecie poznańskim i Poznaniu: 232 chorych

Pawłowska wskazała, że od początku epidemii w Poznaniu i powiecie poznańskim potwierdzono łącznie 565 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 336 w Poznaniu i 229 w powiecie poznańskim.

d3o80r1

Obecnie aktywnych przypadków zakażeń jest łącznie 232: 125 w Poznaniu i 107 w powiecie.

Na terenie całej Wielkopolski od początku pandemii zanotowano 4938 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1484 to przypadki aktywne. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w regionie 216 osób. Wyzdrowiało 3238 chorych.

Żródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o80r1

Podziel się opinią

Share
d3o80r1
d3o80r1
Więcej tematów