Trwa ładowanie...
d1tgbwe

Koronawirus w Chorwacji. Rekordowa fala zakażeń. Ambasada zaapelowała do turystów

Rekordowa fala zakażeń koronawirusem w Chorwacji. Polska ambasada w Zagrzebiu apeluje do turystów. "Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zatłoczonych lokali gastronomicznych i plaż" - czytamy w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Chowacji. Nowe obostrzenia. Ambasada zaapelowała do turystów z Polski
Koronawirus w Chowacji. Nowe obostrzenia. Ambasada zaapelowała do turystów z Polski (PAP, Fot: Marko Dimic, PIXSELL)
d1tgbwe

Ambasada RP w Zagrzebiu w mediach społecznościowych przekazała, że przez Chorwację przetacza się rekordowa fala zarażeń koronawirusem. W piątek 14 sierpnia potwierdzono tam 208 zakażeń, w czwartek 13 sierpnia - 180, a w środę 12 sierpnia - 130.

"W odniesieniu proporcjonalnym do liczby mieszkańców dzisiejsza liczba zachorowań w Chorwacji byłaby równa ponad 2000 zarażeń w Polsce" - napisali w komunikacie polscy dyplomaci.

W związku z tym, w ramach nowych obostrzeń, władze Chorwacji zdecydowały o ograniczeniu godzin pracy klubów nocnych, barów, restauracji itp. Zgodnie z nowymi wytycznymi obiekty takie mogą być czynne nie dłużej niż do północy.

d1tgbwe

Koronawirus w Chorwacji. Ambasada RP w Zagrzebiu apeluje

Ambasada zaapelowała ponadto do turystów podróżujących do Chorwacji o "dokładne monitorowanie zasad przejazdu przez państwa tranzytowe w drodze do/z Chorwacji, gdyż wiele z nich sygnalizuje możliwość wpisania Chorwacji do tak zwanego czerwonego rejestru, co może skutkować obowiązkiem posiadania testu lub kwarantanną".

Turyści proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności, a także unikanie zatłoczonych lokali gastronomicznych oraz plaż. "Do osób, które zaobserwują u siebie symptomy zarażenia, apelujemy o przebadanie się, a w przypadku otrzymania pozytywnych wyników testu zgłoszenia tego odpowiednim służbom sanitarnym" - podkreśliła ambasada.

Źródło: Facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tgbwe

Podziel się opinią

Share
d1tgbwe
d1tgbwe
Więcej tematów