Trwa ładowanie...
d3hzzj3

Koronawirus. USA z nowymi restrykcjami. "Stoimy nad przepaścią"

Koronawirus. USA musi wprowadzać kolejne restrykcje. Wszystko z powodu liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Niektóre władze stanowe wprost mówią o coraz gorszej sytuacji w kraju. "Stoimy nad przepaścią" - podkreśla gubernator Michigan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. USA z nowymi restrykcjami. "Stoimy nad przepaścią"
Koronawirus. USA z nowymi restrykcjami. "Stoimy nad przepaścią" (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d3hzzj3

Koronawirus II falą zakażeń z ogromną siła uderzył w cały świat. Każdego dnia w Polsce przybywa kilkanaście tysięcy zakażeń. Dużo gorzej jest w USA. Tam tylko w niedzielę odnotowano ponad 139 tysięcy nowych przypadków koronawirusa.

Koronawirus. USA i nowe obostrzenia. "Stoimy nad przepaścią"

W związku z pogarszającą się sytuacją w stanach Michigan oraz Waszyngton wprowadzone zostaną nowe obostrzenia.

d3hzzj3

- Jesteśmy w najgorszym jak dotąd momencie pandemii. Sytuacja nigdy nie była gorsza. Stoimy nad przepaścią i musimy podjąć pewne działania - podkreślała na konferencji prasowej Gretchen Whitmer, gubernator Michigan.

Koronawirus w Polsce. Tak będzie wyglądała pomoc dla przedsiębiorców. Jarosław Gowin zdradza szczegóły

Jak informuje agencja Reutera, w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w stanie Michigan przez trzy najbliższe tygodnie obowiązywała będzie nauka zdalna dla studentów oraz uczniów szkół średnich.

d3hzzj3

Nowe obostrzenia obejmują też restauracje, bary oraz puby. Te nie będą mogły serwować posiłków pod dachem. Gubernator Michigan wprowadziła też zakaz organizacji wydarzeń publicznych w teatrach, salach kinowych, czy też w salach koncertowych.

W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa w USA, w stanie Michigan ograniczone zostaną też spotkania w gronie rodzinnym. Od poniedziałku 16 listopada będą mogły odbywać się w grupie maksymalnie 10 osób.

Koronawirus. USA a nowe obostrzenia. Listopad najgorszym miesiącem

Podobne nowe obostrzenia dotkną też mieszkańców stanu Waszyngton. Gubernator Jau Inslee poinformował w niedzielę 15 listopada, że przez najbliższy miesiąc bary, puby oraz restauracje mają zakaz wydawania posiłków wewnątrz lokalu.

d3hzzj3

Dodatkowo zamknięte zostają siłownie, a w sklepach będzie mogło przebywać maksymalnie 25 proc. dotychczasowych klientów.

Nowe obostrzenia w stanie Waszyngton to także zakaz organizacji wydarzeń publicznych pod dachem. Te mogą odbywać się tylko w formie spotkań rodzinnych. Na świeżym powietrzu może spotkać się maksymalnie pięć osób.

Od początku epidemii koronawirusa w USA wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się ponad 11 milionów osób. Walkę z wirusem przegrało 250 tys. chorych.

Listopad pod względem zakażeń koronawirusem w USA był najgorszym miesiącem dla 20 z 50 stanów. W tych odnotowano rekordową liczbę zgonów. W aż 42 stanach w ostatnich 16 dniach stwierdzono najwyższą dobową liczbę zakażeń koronawirusem.

Źródło: Reuters

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hzzj3

Podziel się opinią

Share
d3hzzj3
d3hzzj3
Więcej tematów