Trwa ładowanie...
d36r7db

Koronawirus. Rosja. Premier Michaił Miszustin zakażony. Jest reakcja Władimira Putina

Koronawirus. Rosja. Premier Michaił Miszustin uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - podaje agencja RIA Novosti. O sprawie został poinformowany prezydent Władimir Putin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Rosja. Premier Michaił Miszustin zakażony
Koronawirus. Rosja. Premier Michaił Miszustin zakażony (Getty Images)
d36r7db

Obowiązki premiera przejął pierwszy wicepremier Rosji Andriej Biełousow. "To mogło spotkać każdego" - tak miał zareagować Władimir Putin na wiadomość o zakażeniu premiera.

Michaił Miszustin został szefem rosyjskiego rządu w styczniu 2020 roku. Zaczął pracę w administracji w 1998 roku jako nadzorca informatyczny w moskiewskim urzędzie skarbowym, gdzie odpowiadał za przeprowadzanie procesu przepływu dokumentów. Polityk był związany m.in. z Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego Federacji Rosyjskiej. W 2010 roku Miszustin stanął na czele Federalnej Służby Podatkowej, skupiając się na działaniach mających na celu zniwelowanie wyłudzeń podatku VAT.

Koronawirus. Rosja. Nowe informacje

W Rosji stwierdzono do tej pory 106 498 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło ponad tysiąc osób.

d36r7db

Rosnąca liczba ofiar wirusa oraz niezadowolenie społeczne może doprowadzić do kresu rządów Władimira Putina - tak twierdzą niektórzy komentatorzy.

Zobacz też: Wybory 2020 - głosować czy bojkotować? Bogusław Chrabota: "Wciąż wierzę, że się nie odbędą"

Głos zabrała m.in. Anastazja Wasiljewa, przewodnicząca medycznego związku zawodowego i sojuszniczka lidera opozycji. Według niej rząd otwarcie kłamie w sprawie stanu epidemii w państwie. Kilka dni później kobieta została zatrzymana przez policję, gdy udała się do szpitali, by zbadać ich zaopatrzenie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36r7db

Podziel się opinią

Share

d36r7db

d36r7db
Więcej tematów