Trwa ładowanie...
d3x8soc

Koronawirus. Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa

Koronawirus. Rosja jest blisko zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa. Szczepionka ma otrzymać zgodę lokalnych organów regulacyjnych w pierwszej połowie sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa
Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki na koronawirusa (Pexels)
d3x8soc

Koronawirus szczepionka. Rosja blisko zatwierdzenia szczepionki

Jak informuje Reuters, Rosja jest bliska stworzenia i zatwierdzenia pierwszej na świecie szczepionki przeciwko COVID-19. Badacze mają otrzymać zgodę lokalnych organów regulacyjnych w pierwszej połowie sierpnia, a wkrótce potem szczepionka zostanie podana pracownikom służby zdrowia, którzy działają w pierwszej linii w walce z koronawirusem.

Państwowy ośrodek badawczy w Moskwie - Instytut Gamaleya - zakończył w lipcu wczesne testy na ludziach szczepionki opartej na adenowirusach. Kolejnym krokiem ma być rozpoczęcie badań na większą skalę. By tak się stało, szczepionka musi uzyskać zgodę rosyjskich władz. Rosja jest zdeterminowana, by być pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził szczepionkę.

d3x8soc

Koronawirus. Są wątpliwości ws. szczepionki z Rosji

Szybkość, z jaką Rosja dąży do wprowadzenie szczepionki, budzi wątpliwości. To skłoniło niektóre zachodnie media do pytania, czy Moskwa przekłada narodowy prestiż nad solidną nauką i bezpieczeństwem.

"Zatwierdzenie regulacyjne nastąpi około 10 sierpnia. Wszystkie dotychczasowe wyniki testów są bardzo pozytywne" - przekazało źródło, na które powołuje się Reuters. Rosyjscy pracownicy służby zdrowia będą mieli możliwość dobrowolnego zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi wkrótce po uzyskaniu zgody przez zespół badaczy.

Służba prasowa Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich, który koordynuje i finansuje wysiłki na rzecz rozwoju szczepionek, odmówiła komentarza. Jego szef Kiriłł Dmitriew zaprzeczył, że presja na wynalezienie szczepionki zagraża bezpieczeństwu.

d3x8soc

Zobacz też: Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Ograniczone obchody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x8soc

Podziel się opinią

Share

d3x8soc

d3x8soc
Więcej tematów