Trwa ładowanie...

Koronawirus. Premier Francji przejdzie test na COVID-19. Miał kontakt z zakażonym dyrektorem Tour de France

Koronawirus. Premier Francji Jean Castex przejdzie badanie na obecność w jego organizmie koronawirusa. To efekt spotkania z zakażonym dyrektorem Tour de France Christianem Prudhomme'em.
Share
Koronawirus. Jean Castex przeprowadził test na COVID
Koronawirus. Jean Castex przeprowadził test na COVID Źródło: ONS
d2w5fu4

Koronawirus. Francuski premier przejdzie test

W sobotę na trasie 8. etapu Tour de France premier Francji Jean Castex jechał jednym samochodem z dyrektorem wyścigu. W poniedziałek Christian Prudhomme - tak jak wszyscy kolarze i osoby zaangażowane w przeprowadzenie Wielkiej Pętli - przeszli badanie na obecność w ich organizmach koronawirusa. To wymóg reżimu sanitarnego, dzięki któremu organizatorzy dostali zgodę na przeprowadzenie Tour de France.

Wynik badania Prudhomme'a dał wynik pozytywny. Informację o tym dostały wszystkie osoby, które miały z nim bliższy kontakt, w tym premier Francji. Jean Castex w ramach środków ostrożności zostanie przebadany na obecność koronawirusa.

d2w5fu4

Czytaj także:Warszawa. Koronawirus w liceum im. Bolesława Prusa. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Koronawirus. Premier Francji spędził kilka godzin z zakażonym

Organizatorzy TdF i otoczenie premiera zapewnia, że obaj podczas spotkania mieli założone maseczki i przestrzegali reguł dystansu społecznego. - Premier ma przejść test na wszelki wypadek. Zbadany zostanie też minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin, gdyż we wtorek spotkał się z premierem - przekazało biuro premiera, którego cytuje Reuters.

Z informacji przekazanych przez agencję wynika, że spotkanie trwało przez kilka godzin. Castex na swoim profilu na Twitterze napisał, że skoro miał kontakt z zakażoną osobą, to będzie postępował zgodnie z protokołem ustalonym przez rząd. Francuskie wytyczne dotyczą izolowania osób, trzymania się z dala od miejsca pracy i poddawania się badaniom. Castex zapewnił, że będzie wykonywał swoje obowiązki w sposób zdalny.

d2w5fu4

Czytaj także: Tak się zarabia u prezydenta Polski. Wysokie pensje ministrów

Radosław Fogiel o sprawie Łukasza Zbonikowskiego: to nie o sympatie, czy antypatie chodzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w5fu4

Podziel się opinią

Share
d2w5fu4
d2w5fu4
Więcej tematów