Trwa ładowanie...
d47td5v
koronawirus

Koronawirus. Papież Franciszek przełożył Światowe Dni Młodzieży i Światowe Spotkania Rodzin

Polski Episkopat poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych, że nie odbędą się Światowe Dni Młodzieży ani Światowe Spotkania Rodzin, zaplanowane w tym roku. Powodem jest epidemia koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Światowe Dni Młodzieży ani Światowe Spotkania Rodzin zostały przełożone w powodu epidemii
Koronawirus. Światowe Dni Młodzieży ani Światowe Spotkania Rodzin zostały przełożone w powodu epidemii (Forum)
d47td5v

Oba spotkania zostały przełożone o rok: Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie z czerwca 2021 r. na czerwiec 2022 r., a Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie z sierpnia 2022 r. na sierpień 2023 r.

Polski Episkopat powołuje się na komunikat Mateo Bruniego, dyr. biura prasowego Stolicy Apostolskiej. Z informacji tej wynika, że papież Franciszek, wspólnie z Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, która jest odpowiedzialna za przygotowanie obu spotkań, podjął tę decyzję z uwagi na obecną sytuację, związana z epidemią koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o ograniczenia w przemieszczaniu i gromadzeniu się osób.

d47td5v

Pierwszy raz Światowe Spotkania Rodzin miały miejsce w 1994 i odbywają się zazwyczaj w cyklach 3-letnich. Z kolei Światowe Dni Młodzieży w diecezjach organizowane są co roku, natomiast na szczeblu międzynarodowym odbywają się co trzy lub cztery lata. Ostatni raz spotkanie to miało miejsce w 2019 r. w Panamie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47td5v

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d47td5v

d47td5v
Więcej tematów