Trwa ładowanie...

Koronawirus. Nietypowe zdarzenie w szpitalu w Indiach. Kobiety zamieniły się dziećmi

Nietypowa sytuacja w szpitalu w Indiach. Badania wykazały obecność koronawirusa u 2-latka. Jego matka okazała się zdrowa, a lekarze zaproponowali jej tymczasową wymianę dziecka z inną rodziną.

Share
Koronawirus. Nietypowe zdarzenie w szpitalu w Indiach. Kobiety zamieniły się dziećmiŹródło: Hindustan Times via Getty Images
dj3bl3h

To nietypowe zdarzenie miało miejsce w stanie Sikkim w Indiach. Po tym, jak u 27-miesięcznego dziecka stwierdzono obecność koronawirusa, matce zaproponowano, by jej potomkiem zajęła się zakażona rodzina. W zamian kobieta miała opiekować się ich 6-letnim dzieckiem.

Koronawirus. Indie. Nietypowa wymiana w szpitalu

Jak informuje "India Today", cała rodzina 6-latka została zakażona koronawirusem. Tylko u niego test dał wynik negatywny. "W efekcie nie miał kto się nim zająć. I wtedy do szpitala trafiła kobieta z zakażonym dzieckiem" - czytamy w oświadczeniu lekarzy ze szpitala w Gangtoku.

Ostatecznie matki zgodziły się na zaproponowane przez szpital rozwiązanie. Do wymiany doszło w piątek 12 czerwca. Teraz zakażony 2-latek przebywa wraz z nową rodziną na oddziale zakaźnym w lokalnym szpitalu. Zdrowa matka wraz z 6-latkiem została przeniesiona do budynku pobliskiej szkoły dla dziewcząt, gdzie razem przejdą 14-dniową kwarantannę.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. Polityk <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lewica-komitet-wyborczy-sojusz-lewicy-demokratycznej-6420148179413121c">Lewicy</a> o <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lukasz-szumowski-6217008534210177c">Łukaszu Szumowskim</a>: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Koronawirus. Indie z coraz większą liczbą zakażeń

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Indiach jest dramatyczna. Tylko ostatniej dobry odnotowano tam blisko 12 tysięcy nowych przypadków zakażeń. Codziennie umiera tam około 300 osób. Rekordową liczbę zakażeń odnotowano w sobotę 13 czerwca. Potwierdzono wtedy ponad 12 tysięcy nowych przypadków.

dj3bl3h

Łącznie od wybuchu epidemii na świecie stwierdzono tam ponad 332 tysiące zakażeń SARS-CoV-2. W wyniku powikłań zmarło 9,5 tysiąca zakażonych pacjentów. Tym samym Indie znalazły się na czwartym miejscu pod względem liczby zakażeń. Więcej odnotowano tylko w USA, Brazylii i Rosji.

Według danych statystycznych blisko 170 tysięcy osób wygrało z epidemią. W szpitalach i na kwarantannie pozostaje około 180 tysięcy mieszkańców Indii.

Źródło: "India Today"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dj3bl3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dj3bl3h
dj3bl3h
Więcej tematów